klimatyzacja

Opis Twojego forum.

klimatyzacja

Postprzez jacko » Pon Gru 31, 2012 5:59 pm

CBardzo lapidarnie Pan Redaktor Wildstein ujął to co wielu Polaków wie lecz niestety nie mogą przebić sie przez media ze swoimi opiniami, bo są niepoprawne politycznie. Przemielona papka dla ogłupiałej części społeczeństwa serwowana przez media (już nie tylko prywatne) i jedynie słuszną gazetę zrobiła swoje. Pokazy nienawiści trwają od 2005 r, od czasu wygranej partii Prawo i Sprawiedliwość i przejęcie rządów przez Pana Jarosława Kaczyńskiego. Cieszy mnie, że Pan Redaktor ma odwagę wygłaszać swoje opinie bez obawy o utratę stanowiska czy dziennikarski ostracyzm. Niestety większość tzw. dziennikarzy jak panowie Szułdrzyński czy I. Janke noszą płaszcz na dwóch ramionach. Walczmy o prawdę i o wartości, które wpajały nam nasi dziadkowie odwaga, uczciwość, rzetelność, miłość do ojczyzny, honor. To są wartości znane niewielu w dzisiejszych czasach, w których mówi się że jesteśmy najpierw europejczykami a dopiero póżniej Polakami.o sądzicie o Ustawie wchodzącej w życie 1 go stycznia wprowadzającej obowiązek oceny energetycznej raz na 5 lat urządzeń klimatyzacyjnych powyżej 12 KW.
Tu nie trzeba czekać na przepisy wykonawcze, one już są Dziwne że nikt się ne odzywa w tak ciekawej dla naszej branży sprawie!
Dostałem zapytanie z lokalnego klimat ZUS która ma chillery wody lodowej i musialem improwizować bo tak szczerze to nic nie wiem o ustawie i sposobie jakim można wykonać ocene energetyczną! To kolejna ustawa i podatki nasze wyrzucone w błoto. Kolejna ustawa stworzona przez laików chcących wyłudzić pieniądze od spokojnych użytkowników takich systemów którzy zainwestowali aby zaoszczędzić i jednocześnie ratować środowisko naturalne zmniejszając z użycie energii na własne potrzeby np. firmy czy domu. Teraz będą musieli za to zapłacić bo chcieli pomóc środowisku naturalnemu płacąc za fikcyjne wykonanie takiej ekspertyzy podyktowanej ustawą a usprawiedliwiającą się pod klimaty wyciekami z takich systemów. Zastanawiające jest to dlaczego powyżej 12KW mocy.Bo bogaty zapłaci a biedny będzie dociekał dlaczego.W stylu tow. Gierka, Polska będzie rosnąć w siłę a ludziom się będzie żyło dostatniej…
Widać wyraznie że Gillan nie lubi historii, skoro doje sie nabrac na te same tricki. Może i jestem zacofany, ale wole to niz być „odjechanym” w świat wirtualnej rzeczywistości z TVN rodem. Do powrotu z której ta realna wezwie wkrótce postępaków głośnym skrzeczeniem, jak to ma w zwyczaju.
miezala5 odpowiadając na twoje pytanie to najlepszym sposobem pomiaru energetycznego takiego urządzenia jest sam jego użytkownik który do Ciebie zadzwoni z pytaniem. Proszę pana jest coś nie tak. Wydaje mi się że kiedyś na początku było to wydajniejsze. A klient który zainwestował w innowację potrafi liczyć klimatyz współczynnik COP. Współczynnik wydajności cieplnej , COP (coefficient of performance), jest to stosunek pomiędzy mocą grzewczą pompy ciepła a niezbędną do napędu sprężarki mocą elektryczną. Reasumując ustawa jest chora i zrobiona pod kogoś a raczej firmy. Lepszą ustawą była by taka nakładająca przegląd takiego urządzenia gdzie czyszcząc wymienniki poprawiamy COP. Taka istnieje i niestety jest martwa jak większość w naszym państwie. Jestem ciekaw co się dzieje z panem klimatyza który strzelał w biurze poselskim . Może dałby mi wskazówki jak być skuteczniejszym? Na tym etapie nie interesuje mnie czy te przepisy są dobre, ja chcę zrobić wszystko co możliwe aby były one przestrzegane .Dla naszej branży są one korzystne gdyż znacznie zmniejszą szarą strefę.
Będziemy głupcami jeżeli nie zażądamy przestrzegania tych przepisów.
Jutro mam spotkanie z urzędnikiem w lokalnym Starostwie odpowiedzialnym za kontrolowanie przestrzegania tych przepisów i zapewniam, że wyegzekwuję to od niego. Wy możecie żądać analogicznych działań na swoim terenie.
Mam tu na myśli oczywiście osoby z branży ,a nie specjalistów pytających co to są manometry... Ja wyraziłem swoją klimatyzac opinię a nie wiem czym spowodowany jest atak. Moim zdaniem ludzie nerwowi nie powinni oceniać układów. Jak pisałem kolejna ustawa napisana przez laików. Starostwa są przygotowane na przepisy. Bo z moich ostatnich doświadczeń to nie. Udokumentowany dokument wycieku czynnika kontrolowanego w markecie. Straż pożarna spełniła się uświadamiając że to nie pożar. Niestety starostwo powiatowe nie wiedziało o co chodzi. Byłem na tej interwencji jako serwisant z uprawnieniami sporządzając odpowiedni dokument do starostwa odpowiedniego względem zdarzenia. I jak myślisz dziadki były w temacie? W urzędnik w starostwie dowie się ode mnie, jeżeli nie dostanie listy klimatyzacji użytkowników takich urządzeń to podpowiem mu gdzie ma szukać. Zacznie np od tego, że agregat 180 KW na szczecineckim lodowisku obsługuje dozorca.
Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że domaganie się przestrzegania korzystnych dla nas przepisów spowoduje zwiększenie popytu i automatycznie nasz zawód stanie się lepiej opłacanym?
Akty prawne dają nam możliwość godziwego zarobku ,a my z tego nie korzystamy, a z drugiej strony jak baranki płacimy za dopełnienie innych obowiązków typu atesty np. drabiny itp. Twoja metodyka myślenia jest poprawna, zarówno pod kontem zleceń dla nas - jak i dbałości o środowisko, ale sytuacja w której najpierw uświadamiasz starostwo do kogo mają się zwrócić o okazanie takiego audytu, a następnie jedziesz klimatyzacji do wskazanych przez siebie delikwentów na taki audyt, nie jest do pozazdroszczenia, w małych miejscowościach, te światy się znają i będziesz postrzegany jako "wróg - donosiciel" , takie moje zdanie.Może warto zejść z olimpu odwagi, uczciwości, rzetelności, miłości do ojczyzny, honoru i czego tam jeszce sobie Pani uważa i pochylić się nad tymi vanitas vanitatum et omnia vanitas współrodakami. Jak to Pani pisze ogłupionymi Polakami. Warto rozmawiać, ale normalnie – bez wynoszenia się. Nie głosowałem na Platformę, ale to co mnie odrzuca w PiS-ie to nadęcie i pycha. Pan Prezes jest monopolistą racji (w Swoim mniemaniu) – co do tego chyba się zgodzimy. Mam wrażenie że coraz bardziej nadaje się na Proroka niż na polityka. Polityk powinien być skuteczny a tu co? – Lipa. Zamiast przekonywać – nakazuje i poucza. Kto Mu dał takie prawo? Czy którykolwiek z polityków PiS choćby wspomniał o…no właśnie…błędach kampanii? Były w ogóle takie? Kto wie jak potoczyłaby się kampania gdyby nie odszedł Paweł Kowal? Może była szansa na wygraną? – Nie, Oczywiście że NIE. To media. To TVN i spółka. Przecież Pan Prezes jest Nieomylny w polityce jak papież w kwestiach wiary. No tak, cóż – Niech wiedzie PiS ku kolejnym wyborom, ciekawe ile razy trzeba przegrać żeby coś zmienić? A może Jemu nie chodzi wcale o to by złapać króliczka…w takim przypadku nie ma się czym martwić.
Poza tym przeczytałem ustawę i nic tam nie ma , w jaki sposób zmierzyć, na jakiej podstawie stwierdzić, od jakiego COP czy EER jest efektywne urządzenie.
A co to ma wspólnego z tematem i współczynnikiem COP? Który jest wykładnikiem co do poprawnej energetycznej pracy systemu? Naczytałeś się o poprawie energetycznej pracy systemu w Szwecji? To kwestja regulacji klimatyzacje systemów. My mamy większe doświadczenie od nich. Może jako przedsiębiorca opiszesz metodę oceny systemu energetycznego na forum ogólno dostępnym mając na uwadze domenę wszystko dla ekologii kierując się domeną uzyskanych certyfikatów aby chronić środowisko naturalne? Myślę że ochrona środowiska to twój cel jako firma. Nie oczekuję odpowiedzi jako stowarzyszenie choć ono powinno odpowiedzieć mając na uwadze środowisko naturalne. Na szczęście audyty klimatyzacje i te inne prania mózgu związane np.z kontaktem wzrokowym z klientem mam za sobą wiele lat temu. I cieszę się że traktowałem takie szkolenia z dużym dystansem. Notabene po co zrzeszasz w swoim gronie hydraulików? Ponoć czat będzie dostępny tylko dla członków od nowego roku. Czasami zaprzeczasz sam Sobie. Mi to się wydaje że jesteś za bardzo lojalny. Inni robią swoje bez żadnych uprawnień od wielu lat nie wciągając się w utarczki publiczne. Myślę, że nie ma sensu oceniać istniejących aktów prawnych, był na to czas i można sprawdzić, że niejednokrotnie prosiłem o opinie klimatyzacyjne w trakcie gdy część tych przepisów była konsultowana. Wtedy to miało sens. Teraz jest jak jest i prawo musi być przestrzegane.
W naszym interesie jest żeby tak było i od nas zależy czy tego się doczekamy.
Czy z tego powodu, ze np. nie podoba nam się odnawianie co 5 lat SEP u któryś z Kolegów tego nie czyni?? Przecież to bez sensu, żeby osoba czynnie wykonująca zawód musiała co 5 lat płacić i potwierdzać kwalifikacje, a mimo te bez sprzeciwu to robimy bo taki jest wymóg Prawa. Analogicznie aby klimatyzacyjne
były przestrzegane przepisy chroniące nas przed nieuczciwą konkurencją, nikt za nas tego nie zrobi.
Czy sądzicie że organizacje Producentów i Handlowców są zainteresowane eliminowaniem szarej strefy wśród instalatorów i serwisantów??? ja myślę, że wręcz przeciwnie bo mogą bezpośrednio sprzedawać dla klientów zlecając montaże i serwis gwarancyjny za grosze fuchmenom.
Zacznijmy cenić i szanować swoje kwalifikacje i doświadczenie zawodowe i nie rozdawajmy go przypadkowym osobom. Myślę że jest możliwe zorganizowanie szkolenia klimatyzacyjnych przez w temacie pomiarów i urządzeń pomiarowych które można zastosować w branży klimatyzacja, chłodnictwo, wentylacja i ogrzewnictwo. Zamiast drzeć ze sobą koty wyraźcie takowym zainteresowanie. Przedłożę zarządowi potrzebę. Dziwne to jest to że w przenośni ktoś nie kojarzy sprężarki jako czarnej skrzynki wykorzystując punkty pomiarowe w systemie chłodniczym do analizy systemu energetycznego działania układu chłodniczego klimatyzacyjnych . Niektórzy często pomijają stronę główną klikając bezpośrednio. A administracji proponuję zapoznać się z materiałami które posiadają a później kasować wątki związane z tak zwaną czarną skrzynką wykorzystywaną do oceny energetycznej układu chłodniczego.Uwielbiam czytać takie wylewanie żółci frustratów po porażce
Znowu to samo – przegraliśmy bo durni wyborcy dali sie omamic prorządowym mediom. Otóż wypraszam sobie – czytam zarówno Wyborcza jak i Rzeczpospolitą, nie jestem idiotą i nie uważam żeby mną ktoś mógł manipulować, po prostu mam własne poglądy i ocene sytuacji inną niż pan redaktor i PiS. Nie moge pojąć jak może pan tak swobodnie obrażać ludzi – to własnie tacy jak pan pokazuja jak traktuja Polaków -wyborców odmawiając im prawa do odmiennych poglądów i zarzucając głupote i podatnośc na wpływ mediów. Jak pan rządził TVP i nachalnie wspierał PiS to i tak głosowałem na inna opcję. Trochę pokory i szacunku do ludzi by sie przydało.
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Pon Gru 31, 2012 6:01 pm

Zakłamanie pana , zresztą jak całego przywództwa PO przedstawił pan swoim tekstem. Broni pan Polaków pisząc:,że redaktor zarzucił nam Polakom „głupotę i podatność na wpływ mediów”. Nie znalazłem tam takiego słowa jak głupota , jest to więc pańska insynuacja , inaczej mówiąc kłamstwo. Druga część zarzutu , a mianowicie sugestia jakoby ludzie nie byli podatni na wpływ mediów jest obłudna. Nie wiem skąd ludzie, jeśli nie czytają prasy ,żadnych publikacji mogą mieć dane na temat np polityki zagranicznej rządu, planów gospodarczych, jeśli o tym nie usłyszą w radiu czy TV . Ogromna większość Polaków nie czyta , wiadomości ma więc tylko z mediów elektronicznych i z własnego doświadczenia.Ponieważ TV jest głównym dostarczycielem informacji , więc TV głównie ma możliwość albo podawania prawdziwych informacji , albo przedstawiania tych informacji w sposób tendencyjny, czyli urabiania opinii publicznej. Gdyby nie było wpływu mediów , nie byłoby reklam nie tylko wyborczych.Przez 8 lat grzałem dom piecem na gaz, który mi w końcu padł. Było to drogie ogrzewanie. Teraz chce kupić piec holzgas, być może VIGAS, ponieważ nic nie ma tańszego niż grzanie drzewem, tym bardziej, iż mam dużo swojego drzewa. Te 2 srubki normalnie klima 1 raz wyrególowane nie powinny być dotykane , ale jak juz to reguluja one powietrze które wydostaje sie otworami w dyszy (wewnątrz są 2 otwory), nie pamietam teraz jak to było ale vigas jakos specjalnie nie mierzył tego ot 3-7 obrotów śruby, regulują one skład miesznki holtzgaz+powietrze wtórne.Przy wymianie dyszy trzeba bedzie to wykrecic i wyczyscic przy ustalaniu otworów klimatyzacje warto wiec zmierzyc suwmiarką ile sruba wystaje.
Serwisant przy 1 wymianie wskazany, warto przy takim wybiciu odtworzyć też warstwe dolną paleniska na 4-5cm mieszanki ceramicznej ew szamotu, cegły na dole też warto sprawdzić. Poradźcie jaki piec kupić (HOLZGAS), jakie są typowe problemy z tymi piecami. Na pewno kupię piec, bufor wodny i laddomat.
Mój dom to 2 piętra ok. 150m2, ocieplony styropianem 8cm, Ustaw kocioł na spalanie(nie żarzenie) , temperaturę ustaw na przynajmniej 70 stopni. Wybierz program standardowy (S) , załaduj do pełna klimatyzację, rozpal, poczekaj aż osiągnie przynajmniej 55-60 stopni i zasuń klapę czopucha. Jeśli dmuchawa się kręci a drewno jest suche to nie ma bata żeby się nie nagrzało, chyba że coś z instalacją klimatyzacji nie tak, ale to za mało informacji mam. Ustaw kocioł na spalanie(nie żarzenie) , temperaturę ustaw na przynajmniej 70 stopni. Wybierz program standardowy (S) , załaduj do pełna, rozpal, poczekaj aż osiągnie przynajmniej 55-60 stopni i zasuń klapę czopucha. Jeśli dmuchawa się kręci a drewno jest suche to nie ma bata żeby się nie nagrzało, chyba że coś z instalacją nie tak, ale to za mało informacji mam.
terownik, który mam to ERS. Nigdzie nie moge znaleźć instrukcji :-( . A w Vigasie nie odbierają telefonów. Na razie ustawiłam na program S. Przy temp. 45 stopni nie świeći się diota ani przy żarzeniu klimatyzacji ani przy spalaniu. Temperatura ustawiona to 66. Panowie kotły te narażone są na uszkodzenia dyszy ceramicznej i wybicia podłoża.
Nowa dysza ma ostre kształty i ok 1,5 -2 cm szerokości otworu (pisze z pamięci )
Jeżeli po otwarciu dolnej komory (podczas pracy) nie widać płomienia to w 95% przypadków dysza jest do wymiany. Jeżeli wstawicie zdjęcie to mogę z dość dużą dozą dokładności ocenić jej stan klimatyzacji zdjęcie od strony górnej (musi byc czysto )

Co do sterowników producent bardzo często zmieniał oprogramowanie wiec mogą się różnić w zależności od wieku.
Częstym problemem jest zanieczyszczenie kanałów powietrza wtórnego jak i pierwotnego, wtórne podawane jest w otworach dyszy podczas pracy wentylatora jest tam też klapa bezwładnościowa która może się zaciąć. Powietrze pierwotne podawane jest w górnej części komory załadunkowej. Uszczelka drzwi górnych i dolnych musi być w dobrym stanie.

IMO Sterowniki są dość awaryjne, vigas wymieniał je taniej przy zwrocie starego sterownika. (najczęstsze przyczyny wymiany to brak obrotów wentylatora , zły wskaz temp i kilka innych ).
PS jeżeli jest filtr w układzie CO to koniecznie sprawdzić czystość klimatyzacji , brak obiegu wody !
Wydaje mi się że raczej nie ma w nim (sterowniku) wiekszej filozofii. Ale czy należy na każdy dzień osobno ustawić godziny klimatyzacje ? Dotyczą one spalania czy żarzenia. Pytania trudne i głupie może,ale z babskiego punktu wdzenia skomplikowane. Dziekuje za dobre chęci i pomoc w ogarnięciu tego tematu
W piecu palimy od 2001 r.Do tej pory nie musialam sie nim zajmować, ale życie bywa brutalne i od tego roku męcze się z nim sama. Czy na mój adres mailowy przesłał by mi Pan instrukcję jak go krok po kroku przeprogramować. Boję się że sama coś namieszam. Drugie pytanie: co mogło by być nie tak z instalacją lub w jakim kierunku powinnam szukać fachowa, który sprawdziłby co się dzieje.

Dobrze by było jeszcze wiedzieć dla jakiego zakresu częstotliwości jest to zestawienie. Jeśli jest dla AM1,5 to ok. Farby "lubią" zmieniać swoje właściwości pod wpływem klimatyzacji UV a także niebagatelną sprawą jest wysoka temperatura w okresie stagnacji więc tych bym nie preferował jako warswę absorbera. Inną ważną sprawą jest adhezja do podłoża nie wszystkim można pokrywać np. Cu lub Al. Wspomniany we wcześniejszych postach Alficolor-Schwarz 611 jest od lat sprawdzonym środkiem do barwienia aluminium odpornym na warunki atmosferyczne. Ktoś już robił klimatyzator na tym absorber z dobrym skutkiem. Ja bym zastosował jeszcze jeden manewr w kierunku ograniczenia strat ciepła z powierzchni czołowej kolektora tj. wstawić w przestrzeń między szybę a absorber płyty z aerożelu. Umożliwi to podniesienie sprawności całego kolektora. Działa to tak: krzemionkowe cząsteczki tworzą materiał porowaty o śr. do 200 nm co odpowiada średniej drodze cząstek powietrza zawartych w porach aerożelu to z kolei wskazuje na bardzo małą przewodność cieplną materiału przy stosunkowo dobrej przeźroczystości.pytałem brata google i niedarady znaleźć jakiegoś sklepu sprzedającego coś takiego, a na stronie producenta żadnej wzmianki o wartości tego płynu. Jedyne co znalazłem to środek do czernienia AL na allegro ale jest chorendalnie drogi ( za małą buteleczkę 35 pln). ALUOXYD to się zwie .Niewiadomo czy to się rozcieńcza i na jaką powierzchnię starczy. Ja mam pomalowany absorber aluminiowy i nie jestem tak do końca zadowolony.Ale jak coś znajdę lepszego to wystarczy że odwrócę listki blachy i potraktuję innym środkiem.
Tak nawiasem to tlenek cynku jest odporny w dużym stopniu na UV ale troszkę mniej jak tlenek tytanu stosowany w powłoce TINOX. Ciekawi mnie dlaczego biała barwa ma takie właściwości pochłaniania. abawne, bardzo zabawne. Ciekaw jestem, jaka część Twoich poglądów to Twoje poglądy, a jaka to poglądy przejęte od ludzi na których głosujesz? Bo Twój tekst to praktycznie kalka z tekstów PiS – złe media manipulują i przez to PiS przegrywa a PO wygrywa.
Pewnie nie uwierzysz, ale telewizji praktycznie nie oglądam (polityka mnie irytuje), nie widziałem ani jednego spotu wyborczego, RP czytam częściej niż gazetę (a i tam głównie działy techniczne i biznesowe, policzytczne, jak już wspomniałem, irytują mnie).
Zastanawia mnie czy czasem przy budowie następnego panela klimatyzatora nie zastosować blachy ocynkowanej którą będę mógł polutować do rurek miedzianych i poczernić ( oxydować). Nie jestem w stanie obliczyć co się tak naprawdę bardziej opłaca. Wiadomo, że biorąc pod uwagę absorber miedziany, aluminiowy, stalowy pomalowane tą samą farbą to efekt jest znany, ale niema chyba osoby która by miała stal oxydowaną. może mu coś zostało. Oko ludzkie jest naprawdę dobrym instrumentem pomiarowym i może zauważyłeś, że profesjonalne Ależ nie przypadkiem! Przecież w mediach też siedzą rozsądni ludzie, którzy widzą, jak jest i „produkują” stosowne analizy. Jak mi ktoś w gazecie pisze, że dwa razy dwa jest cztery, bądź, że białe jest białe, a czarne jest czarne, to przecież nie będę twierdził, że jest inaczej, w imię „niezależności myśli”. Jak już kiedyś napisałem, jeśli komuś nie mieści się w głowie, że ktoś mający inne poglądy polityczne nie jest ofiarą propagandy, świadczy to tylko o pojmności owej głowy. Skąd Pan(i) wie, że sam(a) nie podlega propagandowej manipulacji, tyle że innego ośrodka?
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Pon Gru 31, 2012 6:04 pm

Racje są po stronie PiS-u, który niestety nie potrafi ich wygrać. Otoczenie, czyli media telewizyjne, jest skrajnie nieprzychylne, ale ta konstatacja głosów PiS-owi nie przysparza. Wyjścia są dwa: czekać na porażki rządu, albo zmienić przywództwo PiS-u, które będzie potrafiło zmierzyć się z Tuskiem. Uważam, że kampania PiS-u była słaba. Nie potrafiono wykorzystać wszystkich argumentów. Błędem było unikanie debaty. Jarosław Kaczyński nie jest w stanie w obecnych warunkach więcej wskórać. Czy ktoś inny potrafi, to nie wiem. Dużo ludzi nie lubi J. Kaczyńskiego i należy wziąć to pod uwagę. Piszę to jako osoba zainteresowana, żeby wreszcie zwyciężyć. Bardzo lubię J. Kaczyńskiego i cenię jego nieugietą postawę, ale też nie należę do tych którzy przyjmują bezkrytycznie, że prezes ma jakąś tajną strategię i że na pewno będzie dobrze. Tak jak do tej pory udawało się Tuskowi, tak może w niezbyt odległym czasie uda się Kaczyńskiemu. Wtedy będę go wychwalać pod niebiosa. Tymczasem stawiam minus.

powłoki absorpcyjne nigdy nie mają barwy białej (przynajmniej te do szerokiego spectrum abs). Są od czarnej przez ciemno niebieski po głęboki fiolet, dlatego też pytałem dla jakiego pasma są te wielkości absorpcji podane? Przy budowie następnego kolektora może pojawią się inne opcje :D. No cóż nie wszystko można w domu wykonać przy podnoszeniu sobie poprzeczki w temacie "sprawniejszy kolektor" Cokolwiek bedzie grzało wodę to istotne jest to by kolektoro grzał . chłodziło wodę pierwszy. W lato wody będzie pod dostatkiem a zimą gdy słonka mało, kolektor podniesie temperaturę wody z 8°C do powiedzmy 20°C i wtedy ta woda trafia do dalszego podgrzewania. Np: za pomocą reakcji jądrowej to nie istotne.
Ja nie miałem elektrozaworów a na elektronice znam się tyle co na chińskich lampkach choinkowych - przynajmniej wiem, która się przepaliła, nie to co kiedyś.
Czy warto wydawać dodatkowe pienądze na elektrozawory kiedy wystarczy dwa razy w roku przestawić dwa zawory. OK ja też uważam, że lenistwo buduje postęp. Ale zawsze uważałem, że im mniej elementów klimatyzacji tym mniej awarii. Łyżka do zupy jest lepsza niż widelec.Na to pytanie to można odpowiedzieć po specjalistycznych badaniach. Ale z grubsza biorąc aluminum ma przewodność cieplną 237W(m*K) natomiast stal np. węglowa to rząd 50-53W(m*K). Stąd wniosek,że stal będzie potrzebowała więcej czasu by przetransferować tą samą ilość energii cieplnej niż aluminium. Prosty przykład: do odprowadzania ciepła z urządzeń stosuje się radiatory to każdy wie a są one wykonane z aluminium, miedzi, mosiądzu czyli materiałów mających dobrą przewodność cieplną. Inna sprawą to warstwa absorbera klimatyzatora to od niej zależy ile energii zostanie ostatecznie do odebrania a ile odbitej oraz wypromieniowanej ale to już inna bajka.
Bo chińskie patyczki to już nanotechnologia.PiS stracił wielu wartościowych ludzi w katastrofie i ma „krótką kanapę”. Do tego odzywki „wiem ale nie powiem”, które pamiętam z przedszkola. Zwracając się do 30% społeczeństwa można tylko moralnie zwyciężyć. Albo się chce rządzić, albo się głosi wyraziste poglądy. Co z tajnymi sondażami, które dawały remis, czy nawet zwycięstwo PiS?
Co do ciepłej wody z podkowy w lecie... Żeberka w kapuście, fasolka po bretońsku, leczo, czy przetwory na zimę najlepiej moim zdaniem robi się na takiej kuchni . Problem u mnie jest taki, że budynek (blisko 100-letni) jest dość wysoki, do tego wielka, zimna klatka schodowa. Nie mierzyłem dokładnie, ale pewnie od dachu do parteru będzie pewnie ponad 15m (solary chcę dać na dach - będzie wtedy możliwość wykorzystania max nasłonecznienia). Instalacja ciepłej wody to tylko parter. Chciał bym uniknąć prowadzenia połączenia kolektory-zasobnik na tak dużą odległość. Z tąd pomysł, by zasobnik był na poddaszu lub I piętrze. Jako, że jest to dość wysoko - do transportu cwu na dół wykorzystać grawitację (jakieś 0,5-1 atm). W beczce poza wężownicą do solarów planuję dać drugą, którą wepnę poprzez elektrozawór do instalacji co. Coś mi się wydaje, że pewnie jednak będę musiał rozglądnąć się za jakimś zbiornikiem ciśnieniowym - zbyt dużo kombinowania i niepewność efektu końcowego jak na taką skalę projektu. przy zbiorniku 250 L i temperaturach wyjściowych góra-40*,dół-30* , na godzinę 18-sta udało sie uzyskać góra-68* , dół-58*.
najwyższa temperatura jaką udało sie uzyskać na wyjściu z kolektora to 74*.
średnio do południa na wyjściu z kolektora 50-60* , w godzinach popołudniowych raczej stała 70*.

zobaczymy co będzie jutro czy uda sie przekroczyć 70* na zbiorniku, ale może być trudno. tak wygląda na to ze zbiornik nie jest w stanie tego ciepla odebrać. praktycznie od godzinny 16-tej temperatura sie już nie podnosiła, a o 18-tej obróciłem kolektor do pozycji wyjściowej ( choć wczoraj pracował do 19-tej i to z dobra wydajnością ) ale poco ganiać pompkę na darmo.
można by pewnie przydławić pompę żeby uzyskać wyższe temperatury na wyjściu z kolektora ale 74* stopnie to chyba wystarczająco. zresztą im wyższe temperatury tym straty większe.
ale ogólnie ciepłej wody jest na wykorzystać wentylacje 3 dni, wiec poco ganiać za wyższymi temperaturami skoro tą ciężko zużyć. Problem w tym, że J.Kaczyński nie ma takich krasomówczych talentów jak Kwaśniewski czy Tusk. Być może J. Kaczyński stawia zbyt wysoką poprzeczkę wyborcom i nie rozumie, jak można nie rozumieć podstawowych rzeczy. Trzeba niestety znaleźć sposób dotarcia do większości, albo czekać na przetarcie oczu przez wyborców. Co będzie bardziej efektywne to nie wiem. W wewnętrznych rozrachunkach PiS-u nie winiłbym p. Hofmana. Uważam, że to duży skarb tej partii i jest przed nim wielka perspektywa. Świetnie radzi sobie w publicznych dyskusjach.

zatem tak oto sie sprawują oryginalne Solarki - Hewalex-y szt.2 , zbiornik płaszczowy 250 L własnej produkcji , odległość kolektory - zbiornik 20 m. rurka pex-alu-pex 16-stka, ocieplona podwójnym THERMAFLEX-em łącznie 18 mm.całość zalana 25 litrami petrygo, całość pracuje na ciśnieniu - w stanie spoczynku 0,5 bara do 1,8 bara przy temperaturze płynu 70*. zbiornik klimatyzacji jeszcze słabo ocieplony bo 2 cm wełna mineralna z folią aluminiową - docelowo 10 cm wełny mineralnej. ( w sumie będzie 12 cm). Myślę że coś nie tak jest z tym solarem,czytając Wasze osiągnięcia to mój jest cieniutki jak polsilwer. Rozglądałem się za pastą termoprzewodzącą i chyba zakupię po to aby między blachę a rurki wcisnąć, może to poprawi sprawność.
Z tych wszystkich wypowiedzi w tym temacie i na kilku innych stronach wywniskowałem, że jak dam blachę alu o grubości 0,5 to odstęp będę mógł mieć większy między rurkami ( dla blachy 0,2 mm odstęp 10mm- dla 0,4mm, odstęp 20mm), a tu się okazuje że to nie tak do końca. Dwa dni temu dorwałem rozległy artykuł w gazecie w której był wykres pokazujący sprawność kolektorka względem odstępu rurek i wychodzi że optimum to 12 mm. Czyli dałem d..... ( ja mam 16 mm). Teraz czeka mnie przeróbka kolektorka, bo taniej będzie go przerobić niż dostawić drugi.

w Jednym z pierwszych swoich postów w tym wątku piszesz,że robiłeś próby z kolektorkiem ma wężu ogrodniczym i chyba ,to szło do beczki 200l wypełnionej do połowy.
Z późniejszych postów wynika,że zrobiłeś kolektor z 20 albo 30m rurki miedzianej fi12
Czy ten pierwszy,doświadczalny kolektorek z węży miałeś podpięty kiedyś pod bojler?Czy to było tylko małe jednokrotne doświadczenie?
Pytam ,bo mam krążek 50 m pexal-u fi16
Skoro szło na wężu ogrodniczym i komuś na peszlu (niech sie odezwie jeśli jest na forum-nie pamiętam kto) to na pexy też powinno zadziałać
Wiadomo,że sprawność będzie dużo mniejsza ,ale może być zamiast 2 m.kw załóżmy 5 lub 6m kw.Zadna grawitacja klimatyzacja tylko pompa z co i nie powinno chyba być problemu.Co o tym myślicie? Bawił sie ktoś tak? tak miałem kolektor zrobiony węża ogrodniczego ale podpięty był tylko do beczki nigdy nie pracował w układzie z bojlerem.
ogólnie nie ma co sie pakować w węże ogrodowe, nie polecam. następna wersja była z miękkiej miedzi fi 12 , łącznie 30 metrów rurki. ( powierzchnia kolektora 4,5 m kw.) Zgadza się, Jarosław Kaczyński nie ma takiego talentu krasomówczego jak Aleksander Kwaśniewski, ale w przeciwieństwie do tego drugiego na ogół mówi mądrze. Problem w tym, że nigdy w dziejach III RP dziennikarze nie postawili żadnemu politykowi tak wysokiej poprzeczki jak jemu. Nie byłoby zdania o Angeli, znalazłoby się inne, bo nawet jak prezes milczy to robi to prowokująco Co zrobić żeby wygrać, nie wiem, uważam, ze żadne rozwiązanie nie jest dobre. Myślę, że zmiana prezesa nic tu nie da, bo przy założeniu, ze priorytety partii nadal będą realizowane, to zrobią z niego takiego samego potwora jak z Jarosława, jeżeli priorytety się zmienią to już nie będzie ten sam
i z tej konstrukcji jestem zadowolony,działa i grzeje pięknie. na Twoim miejscu nie pchał bym sie we wkładanie pexal-u w kolektor. raz że sprawność mała, plastik słabo przewodzi ciepło a w dodatku z warstwa aluminium to jeszcze mniej. w środku kolektora panują znaczne temperatury, poza tym pex o ile dobrze pamiętam nie powinien być wystawiany na montaż klimy działanie promieni UV. lepiej wykorzystać go klimatyzatorem na połączenie kolektor-zbiornik bo tu sprawdza sie znakomicie.
można by sie pokusić o jakieś doświadczenie na małym kolektorku, żeby sprawdzić co sie stanie z pex-em pod szkłem i na pełnym słońcu. ale osobiście bardzo sceptycznie bym do tego podchodził. nie ma to jak przewodności cieplna miedzi, szybko sie nagrzewa i szybko oddaje ciepło. lata praktyki producentów pokazują ze liczy sie głownie miedz, może nie tania ale na pewno sprawdzona.w celu zainstalowania wężownicy miedzianej w hydroforze bez jego ciecia i spawania odkręcamy dwa korki ( na gorze i na dole zbiornika ,zazwyczaj sa 2 calowe) spirale wkładamy albo przez otwór rewizyjny albo przez jeden z otworów po wykręconych korkach .
robimy to tak żeby z góry i z dołu zbiornika wystawał odcinek prostej rurki miedzianej . następnie dobieramy potrzebna nam redukcje stalową ocynkowaną np. 50/15 i wkręcamy w miejsce wykręconych korków .
teraz potrzebna nam jest złączka zaciskowa do miedzi z gwintem zewnętrznym w tym przypadku gwint 15 i zacisk powiedzmy do rurki 12 (taka średnicę ma włożona spirala)
niestety rurka 12 daje sie włożyc w złączkę tylko od strony zacisku a my musimy przełożyć ja od strony gwintu przez całą złączkę wiec rozwiercamy ja tak żeby rurka przeszła (wiercimy od strony gwintu tak żeby nie zmienić wymiaru na zacisku)
Jak juz nam złączka przechodzi wchodzi na rurkę to wkręcamy klimatyzację ja w redukcje stalową a następnie zakładamy pierścionek i nakrętkę i zakręcamy zacisk na rurce . Mamy teraz szczelne połączenie
na wystających końcach rurki miedzianej możemy zacisnąć lub wlutować zakończenia z gwintem i gotowe . Juz w trakcie budowy mojego kolektorka myślałem o takim rozwiązaniu, lecz było juz za późno:( myślę, że pomysł jest dobry i wydaje się tańszy i efektywny w uzyskiwaniu energii słonecznej niż stosowanie rurek fi 10mm lub większych?
To czarne COŚ na tej rurce to po prostu izolacja jak na kablach elektrycznych jak kolega napisał wystarczy przeciąć i schodzi bez problemu.
Jak będę budował następny kolektor to zastosuje takie rozwiązanie lub drugie zupełnie inne drabinka normalna prosta różne klimatyzacje i rurek stalowych na miedzianej blasze a raczej na listkach blach dla każdej rurki drabinki jeden listek blaszki miedzianej.

Dla rurek 8-10 mm stosuje się system drabinkowy a większych meander za względu na tłumienie przepływu. Ja mam na 15 meander i przepływ jest ok.
Dzisiaj ściągam solka i jeszcze raz robię meander bo jednak odległość klimatyzacji jaką mam między rurkami jest zbyt duża ( 17cm) i zamiast grzać rurki, część absorbera grzeje powietrze wewnątrz. Będczie 10 cm między rurkami i jedna przetłoczona blacha, a nie jak zrobiłem wcześniej z kawałków.
między rurki a absorber pasta aluminiowa dla lepszej przewodności cieplnej ( została mi srebrzanka aluminiowa, gdzie rozwarstwiła się i lakier zrobił się jak galareta. Dodałem wczoraj samego rozpuszczalnika i rozgniotłem te aluminium na papkę i mam pastę aluminiową. Zastanawiałem się też nad pastą miedzianą, ale zamawiać i czekać, bo w sklepach motoryzacyjnych niema. Pasta miedziana niby lepsza ale... No właśnie sam się kiedyś złapałem na schematycznym myśleniu, przecież dla poprawy styku tylko pasta. Pogrzebałem w informacjach i co pasty nawet te ze srebrem to przewodność cieplna rzedu kilku W(m*K) a elementy które łączymy to setki W(m*K) więc gdzie tu logika. Na pewno jest lepszy kontakt dwóch powierzchni ale znowu potrzeba więcej czasu na transfer ciepła. Może dla małych mocy to wystarcza (kilkadziesiąt W) ale przy większych to trzeba by rozważyć. a mam z blachy aluminiowej klimatyzatora, właśnie skończyłem modernizację.
Blacha jest profilowana pod rurkę , ja mam z 15 zrobiony meander w odstępie teraz 10cm, wcześniej było więcej i zabardzo zadowolony nie byłem. Jako że słońce prawie zaszło a w każdym bądź razie nie grzeje nie jestem w stanie dać odpowiedzi o ile się zwiększył zysk, ale jutro.....

Absorber do rurek mam drutem miedzianym skręcony w 4 rzędach klimatyzację na rurkę- wystarczy. Nitować próbowałem ale nie wyszło to zbyt estetycznie i zarazem niezbyt dobrze ( może nity zrywalne były do d....
Farba teraz jaką pomalowałem to ta do kominków i powiem że inna czerń niż tej co wcześniej użyłem.
Jak będzie jutro świecić to napiszę ile lepiej się sprawuje solek po modernizacji. Forma drewniana, pręt fi 15 oraz gruba deska z góry i młot 15 kg. Gdybym robił to na większą skalę to zrobiłbym prostą maszynę do wyciskania takich profili.
Tak ogólnie to ciężka praca wygiąć tak blachę ręcznie. Jeden arkusz tak powyginać to ok. 1h.
Dla tych co będą wyginać to pręt ma być mniejszy niż rurka docelowa gdyż chodzi o dobre spasowanie. Później rurka wchodzi na wcisk i trzyma się sama- zakleszcza się. Żale, że istnieje jakiś spisek elit, mediów, salonu, czy jak to zwał jest spóźniony i na pewno przesadzony, zwłaszcza u kogoś, kto swoim działaniem wybitnie przyczynił się do klęski. Przykład i potwierdzenie mojej tezy to początek Pana artykułu i wynik pisu wśród ludzi, do których na pewno nie dociera ”opiniotwórcza gazeta”, która już dawno piórami swoich dziennikarzy opowiedziała się po jednej stronie. A ten początek jest świetną ilustracją tezy jaki to stosunek prezes i zwolennicy mają do wydawałoby się przeciwników politycznych, czyli ludzi o innych poglądach, przeciwników a nie wrogów, niby to samo, a jednak moim zdaniem robi różnicę. Tam gdzie Rzepa dociera PiS poległ. Mówi to Panu coś?

1.Dane z działania po modernizacji:
-o tej porze wcześniej ( godzina 14), 44 st. na kolektorze na 1 biegu pompki bez przydławiania
- teraz 56 stopni też pierwszy bieg pompki bez przydławiania
start z temp. wody w bojlerze taki sam czyli 28 stopni.
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Pon Gru 31, 2012 6:06 pm

Jak widać grzeje lepiej niż wcześniej klimatyzator. uż nie zdumiewają erupcje „tolerancji” zwolenników porządków Tuska. Nie podoba ci się w kraju – wynocha. Przez te sześc lat od uruchomienia Tuskowej polityki miłości, której pokłosiem w tym czasie stała się setka trupów, tego rodzaju wezwania zwolenników Tuska brzmią mimo wszystko łagodnie.

Ale, zwolennicy Tuska nie powinny na to liczyc. Nie damy im powodów do płytkiej satysfakcji. Pozostaniemy. Jest nas ciągle 30%.

I nie chodzi tu zresztą o samego Kaczyńskiego, z którego Tusk zrobił swojego głównego wroga i którego każe wam opluwac. Chodzi o Polskę, z której Tusk robi kolonię.

To, że wyborcy Tuska tego nie rozumieją, to jest smutne. Ale to, że w swoim niezrozumieniu wyrażają agresję wobec inaczej widzących rządy Tuska, to świadczy o głębi szkód jakie już polskiemu społeczeństwu wyrządziły rządy Tuska. Dlatego, w perspektywie kolejnych lat tych rządów, tak bardzo potrzebne jest trwanie i mobilizacja tych inaczej myślących.
Panie mido. PIS jest, nie ma co ukrywac, wrogiem okrągłostołowego establishmenu, a ten wrogiem PISu. I dopóki tak będzie, dopóty ten establishment będzie zjednoczony w niszczeniu PISu.
Kaczyński jest tylko symbolem tej wzajemnej wrogości, ale jego osoba ma tylko takie znaczenie. Każde inne przywództwo PISu, jeśli zachowa tę orientację, będzie tak samo atakowane i niszczone.
Bo okrągłostołowy establishment za żadną cenę nie chce dopuścic do wydarcia sobie swoich przywilejów. A nimi jest jego dominacja na rynku medialnym, który, w warunkach demokratycznych, jest ostoją demokracji, a u nas okrągłostołowa medialna oligarchia przekształciła ten rynek w jego parodię, w narzędzie realizacji swoich interesów. Jak bardzo jest skuteczna w swoich działaniach pokazują wyniki tych i poprzednich wyborów.
I o tym pisze Wildstein.
A im, wyborcom Tuska, jak na razie, pozostawiamy satysfakcję z tego bajzlu, z którym chcąc, a raczej nie chcąc, będzie musiał zmierzyc się Tusk, a którego sam jest autorem.

Właściwie, ja, przeciwnik rządów Tuska, powinienem się z tego cieszyc. Ale nie potrafię, bo nie wierzę, że Tusk potrafi po sobie posprzątac. Ten bajzel nazywany „Polską w budowie” to pewnie hasło Tuska na kolejne cztery lata, których symbolem będzie Grabarczyk i jego dokonania.

A analiza Wildsteina bezbłędnie oddaje polską medialną rzeczywistośc, tego, jakby ujął to Mołotow, bękarta okrągłego stołu.
Wieczorkiem napiszę do ilu się nagrzało w bojlerze. Dzisiaj troszkę poszperałem na youtube i znalazłem dość ciekawą konstrukcję i myślę że jest tania i zarazem mniej problemowa niż zabawa z blachami na montaże klimy absorbery, czernienie. Jest tylko mały problem jeżeli chodzi o wykorzystanie bo trzeba umieścić taki solar dokładnie na południe , ale za to jest nieograniczony jeżeli chodzi o np. długość.
Już opisuję:
1. kupujemy rurę PCV 110 np. 3m
2. tniemy na 3 równe części wzdłuż
3.Kupujemy folię lustrzaną za grosze
4. oklejamy rurę w środku
5. z np. plexi wycinamy krążki na fi wewnętrzna rury i wycinamy w połowie promienia otwór na rurę miedzianą
6. przyklejamy krążki
7. łączymy rurę PCV tak jak nam wygodniej, np. w 9 metrową jedną rurę lub 3 po 3 m lub każda dowolna konfiguracja
8. wkładamy rurę miedzianą pomalowaną farbą czarną
9. zaklejamy od góry szkłem lub pleksą klimatyzację
10. układamy dokładnie wschód- zachód na płasko w okresie letnim lub pod lekkim kontem ma wiesnę i jesień
Po wyliczeniu wstępnych kosztów (całość w obudowie 1000x2000-ok 420pln) to jest o wiele taniej niż budowa płaskiego kolektora i napewno absorber jest miedziany.

Gdybym miał możliwość ustawienia wschód-zachód to bym się nie zastanawiał. Nawet można coś takiego wsadzić w obudowę standard czyli 1000x2000 jak ktoś woli.
Co o takim rozwiązaniu myślicie?
Do postu hamerga ,otóż protoplasta mojego kolektora wyglądał dokładnie jak opisujesz; rury PCV fi 50 mm przecięte na pół i wyklejone folią aluminiową.Centrycznie klimatyzacja w środku rurka miedziana z płynem i całość przykryta szybą.Jak to się zachowywało, przy temperaturze rury PCV straciły swój kształt,chociaż były mocowane co 60 cm w półkolistym siedlisku i to co najważniejsze nie skupiały już odbicia na rurce CU.W wykonaniu domowym tu musiała by być idealnie wyprofilowana blacha(najlepiej nierdzewna) ,raczej bardzotrudna sprawa domowym sposobem. Bardzo możliwe, że się wygły, ale patrząc na pracę mojego solka po modernizacji, bardzo mała ilość ciepła jest emitowana wewnątrz skrzynki. Wcześniej Termometr wskazywał 65st, a woda w rurkach miała 50, teraz jest 45 w skrzynce z w rurkach 60 st. więc temperatura zależy od tego jak szybko odbierzemy ciepło z absorbera. Przykład: kładziemy blachę miedzianą pomalowaną na czarno na wodzie i napewno się nie nagrzeje już tak szybko bo cała energia trafiająca na blachę wyemitowana zostaje do wody. Czyli wystarczy dobrać taki przepływ czynnika w rurkach aby jego temperatura niebyła zbyt wysoka, a poza tym folia lustrzana w pełni zabezpieczy PCV przed nagrzaniem wewnątrz. Opis jest we wcześniejszych postach, ale jeszcze raz napiszę:
1. absorber Aluminium- blacha gięta pod rurki
2. rurki twarda miedź fi 15
3. odstęp między rurkami 100mm-18 rzędów
4. farba do kominków czarny mat- cieniusieńka warstewka
5. meander
6. bojler 80L z wężownicą U poziomy
7. długość przewodów 10m w jedną stronę ( wąż ogrodowy izolowany pianką)
8. sterownik różnicowy
9. pompa z centralnego
10. praca od 12- zachodu słońca
11. szyba budowlana 4mm
12. izolacja 50mm wełna
13. kąt pochylenia 45 st.

Osiągi to przy pełnym nasłonecznieniu to góra bojlera około 55st, środek 38, dół 32 (przy braku poboru), mierzone czujnikiem elektronicznym, temp. początkowa 28 st.
Dodam, że temp.40 stopni na solku i po 10 min temp 68-70. Objętość solka nieznana bo nieliczyłem i niesprawdzałem.
w stosunku do poprzedniego rozwiązania :dużo niższa temperatura klimatyzacji powietrza wewnątrz solka-nie parzy szyba. Inna farba ,wcześniej zwykły spray czarnej matowej farby, odległości ok 160-180mm między rurkami.
dołączam rysunek instalacji bez ustawionych zaworów dla poszczególnych sposobów podgrzewania wody.Wybierz profesjonalistów. Nasza firma działa na rynku od 7 lat, a nasi pracownicy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w branży. Dzięki najwyższej jakości obsługi i zadowolonym Klientom, stale rozwijamy się oferując Ci jeszcze więcej możliwości.

Znakiem firmowym firmy jest zadowolony i profesjonalnie obsłużony Klient. Naszych Klientów otaczamy fachową opieką, pomagając im w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem i zakupem urządzeń do wykonania instalacji. Czujemy się zobowiązani wobec naszego Klienta, aby był zadowolony z całości naszych usług – zarówno z doradztwa, wykonawstwa, jak i działania samych instalacji klimatyzacji.
Wiedza i technologia klimatyzacyjna
Podążamy za pojawiającymi się nowinkami technicznymi i stosujemy je w naszych instalacjach. Nasi monterzy oprócz wieloletniego doświadczenia w branży klimatyzacji, budownictwie i wysokich kwalifikacji – cały czas uczestniczą w wielu szkoleniach, aby lepiej wypełniać postawione przed nimi zadania.

Działa w oparciu o stabilną bazę i zaplecze techniczne klimatyzacji. Dbając o najwyższa jakość i zadowolenie Klientów, korzystamy tylko z wysokiej jakości urządzeń tj.:
, Fuji Electronic, Fujitsu, Galanz, LG, Mistral, Samsung, Sanyo, VTS, .
Poznaj nasze usługi klimatyzacji
Oferujemy Ci doradztwo, projektowanie, montaż oraz serwis urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
Jeżeli masz dość upałów i lubisz oddychać czystym powietrzem klimatyzacja jest właściwym rozwiązaniem.
Klimatyzacja ma na celu utrzymywanie wybranej temperatury, oczyszczanie powietrza i utrzymywanie właściwej wilgotności powietrza.
Wśród klientów prywatnych, największym zainteresowaniem cieszą się klimatyzatory ścienne, jednak niezależnie od Twoich potrzeb, nasi doświadczeni doradcy czekają, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami i opowiedz o Twoich potrzebach (numery kontaktowe dostępne tu).
Dzięki naszej szerokiej ofercie jesteśmy w stanie Ci pomóc w każdym z poniższych tematów:
klimatyzacja
wentylacja
rekuperatory
Prowadzimy też serwis wymienionych wyżej urządzeń, niezależnie od tego, czy były montowane przez nas. Zgłoś się do nas, a zadbamy, aby służyły Ci sprawnie i długo.
optymalna temperatura w pomieszczeniu, niezależnie od warunków na zewnątrz budynku,
oddychasz świeżym i czystym powietrzem, przefiltrowanym z bakterii i zanieczyszczeń - co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie,
właściwa wilgotność powietrza ułatwi Ci oddychanie i poprawi samopoczucie,
dzięki właściwemu przepływowi powietrza zaoszczędzisz na ogrzewaniu.
Wybierz profesjonalistów. Nasza firma działa na rynku od 6 lat, a nasi pracownicy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w branży. Dzięki najwyższej jakości obsługi i zadowolonym Klientom, stale rozwijamy się oferując Ci jeszcze więcej możliwości.
realizacje obiektów z udziałem rekuperatorów
instalacje wentylacji Wentylacja Warszawa oraz central wentylacyjnych
instalacje klimatyzacji
zapewniamy kompleksową obsługę klienta, od projektu, poprzez dostawę, montaż kompletnej instalacji, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
analizując wszystkie możliwości i „sprawdzone” urządzenia, dobieramy rozwiązania zapewniające, komfort i wygodę, oraz minimalizację kosztów inwestycji i eksploatacjiNie jestem fachowcem od klimy, chociaż technologiem żywności z wykształcenia (dobre studia jeszcze za komuny, nie to co te dzisiejsze plastiki)
Chcę zakładać latem klimę (mowa o inverterowej technologii) na 2 pokoje, bo będę izolować tę część domu.
I teraz (pokój I ok 30 m kw, pokój II ok 12 m kw):
Multisplit horrendalnie drogi (w porównaniu z tym o czym niżej), gdyż:
Najtańszy multisplit to (2 jedn wewn + 1 zewn) to najmarniej 7-8 tys zł + najmarniej 1 tys zł za asystę = 8-9 tys zł za wszystko
A przecież o ile taniej 2 kpl ZIBRO inverter szybkozłączka SC 3025 + SC3032 czyli 2 x ok 2,6 tys zł = ok 5 tys zł za wszystko.
I mam ten komfort ze dwie jednostki zewnętrzne klimatyzacji, dwa niezależne układy (jednostek zewnętrznych mogę nastawiać ile chcę, jak chcę i kiedy chcę bo to moja nieruchomość)
Teraz usłyszę od asystentów klimatyzacji, że:
1. Stracę gwarancję na urządzenia (a to nieprawda)Istnieje coś w rodzaju kombajnu czy raczej młockarni partyjno-medialnej, gdzie niektóre media stały się stroną w sporze politycznym, na równi z partiami. Media, celebryci, lęki ? W gruncie rzeczy PO jest właśnie ich partią Lęków również. Ciekawe jest, że owe sześcio czy siedmioletnie młócenie przyniosło trwałe efekty. Powolne odchodzenie od nauki historii, krzewienie nihilizmu przynosi wraz ze zmianą pokoleniową trwałe skutki. Jednym z nich jest zaistnienie RPP. gdzie programowe odniesienia do sfery obyczajowej i kulturowej stały się czymś ważniejszym od wszystkiego innego. Biorąc pod uwagę zwycięstwo bezideowej PO i nihilizm powstałego RPP wytyczony kierunek na wyłącznie „syty brzuch” oraz „tu i teraz” odniósł sukces. Oczywiście póki nie zaczną się większe kłopoty. Przebudzenie po latach dla wielu wyborców PO i RPP na pewno nie będzie należało do przyjemnych. A, będzie na pewno. Szkoda tylko, to nasz wspólny sen,
2. Zanieczyszczę przyrodę (efekt CO2 i takie inne ściemy ha, ha dla naiwnego, ciemnego luda tępo wpatrzonego w obrazki na TVNie)
3. Urządzonka założone przeze mnie za nieco więcej jak pół ceny multisplita nie pochodzą długo (tak samo wiarygodne jak kłamliwe zapewnienia zgrai eurolewackiej pod dyrygenturą Gazpromu ze gaz łupkowy w Polsce zanieczyszcza i zresztą jego jest bardzo mało). Nie jestem wierzący we wszystko (np nie wierzę w czwarty wymiar, tj w wymiar sprawiedliwości) i muszę wszystko sprawdzić.
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Pon Gru 31, 2012 6:08 pm

Akurat Kaczyńscy brali udział w układzie okrągłego stołu. Okrągły Stół i Wałęsa ich wykreował. Mit o tym, ze Kaczyński jest zwalczany przez mityczny, okrągłostołowy układ jest chyba jeszcze śmieszniejszy od opowieści o sztucznej mgle i helu. Kaczyński jaki jest, każdy widzi. Polityk nieporadny, nieskuteczny, który swoje niepowodzenia zawsze tłumaczy tak samo – że cały świat się przeciw niemu sprzysiągł. Typowa wymówka nieudacznika.Pozdrawiam majsterklepków klimatyzacyjnych którzy umieją liczyć do dziesięciu.Czego konkretnie oczekujesz od nas."
Mam nadzieję ze to forum istnieje jako miejsce do podzielenia się swoimi pożytecznymi uwagami i radami (wiele tego tutaj) przy instalowaniu m. in. klimy, aby pomóc innym znaleźć tańsze i lepsze rozwiązania, czyż tak?
Jest to miejsce wymiany pożytecznych uwag i pomysłów, czyż tak?
Tak więc "adamdud" nie wiem z jakiego powodu tak się zdenerwowałeś?
Popierając pomysł istnienia tego forum, jako jego użytkownik jestem zobowiązany (nie tylko korzystać bezpłatnie z cudzej wiedzy), ale także i ze swojej strony wnieść swój udział do tej, jakże cennej "skarbnicy wiedzy o klimatyzacji", czyż nie tak?
Proponuję swój cenny udział w poradach w wąskim ale jakże istotnym temacie:
co wybrać - jeden multisplit czy dwa pojedyńcze klimatyzatory i dlaczego.
Dobre zagadnienie. Żadnych herezji, oczywiście jeśli to tylko możliwe omijamy multisplity:
- nie można grzać i chłodzić jednocześnie,
- gorzej się skraplacz czyści,
- więcej problemów z automatyką klimatyzacji, gdyż jednostki w większości przypadków współpracują ze sobą,
- żadna oszczędność,
- nie ma możliwości utworzenia możliwie najkrótszej instalacji,
- nie wiem czemu, ale jakieś są dupiate tak mi się wydaje:D
Mowa tu o najprostrzym klimatyzatorze multisplicie. O innych można już coś więcej poopowiadać, w szczególności o tych do których można podłączyć więcej niż 2 jednostki bądź klimatyzacja Warszawa omijać docelowy skraplacz klimatyzacji wykorzystując na 100% wszystkie temperatury klimatyzatora.
Wykształcenie wg mnie nie ma w żadnej dziedzinie większego znaczenia, liczą się lata i jakość doświadczenia.

Oferując systemy klimatyzacyjne czołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru firmy klimatyzacyjnej. W dzisiejszych czasach klimatyzacja Warszawa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja Warszawa w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone systemy klimatyzacyjne na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż za wysoką jakość pracy i działanie prozdrowotne. Jednostki typu ściennego gwarantują czyste powietrze i komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń.
Wyjątkowe wzornictwo czarnej perłowej obudowy oraz dyskretna fioletowa poświata wprowadza niepowtarzalny styl w Twoim domu. Dzięki użyciu zaawansowanej technologii Inverter i rewolucyjnego systemu oczyszczania powietrza najnowsza seria klimatyzatorów zapewni Ci nowoczesny komfort i zdrowie. Unikatowy filtr Full HD o wysokiej klasie filtracji w połączeniu z jonizatorem S-Plasma ion eliminują nawet najmniejsze cząsteczki kurzu oraz alergeny.
Design klimatyzatora, który będzie pasował do każdego wnętrza. Klasyczny i elegancki. Klimatyzator serii E, o lśniącej powierzchni i tajemniczym niebieskim świetle wnosi wyrafinowany smak do Twoich przestrzeni. Kryształowy biały panel przedni nawiązuje do poczucia, że oddychasz kryształowo czystym powietrzem. Dodatkowy filtr katechinowy oraz filtr dezodoryzujący neutralizują kurz, bakterie i dym papierosowy oraz nieprzyjemne zapachy.
Zaprojektowany w trosce o funkcjonalność z wykorzystaniem prostych linii gwarantujących wyważony styl. Delikatna szara linia delikatnie kontrastuje z białą obudową urządzenia, nadając mu stylowy wygląd. Seria P + jest idealną propozycją dla osób, które szukają cichego, energooszczędnego i ekologicznego klimatyzatora.
Doskonały wybór dla minimalistów. Prosty design klimatyzatora pasuje do każdego wnętrza zarówno klasycznego jak i eleganckiego. Wyjątkowy zestaw funkcji znajdujący się we wnętrzu klimatyzatora pozwoli cieszyć się kojącym komfortowym powietrzem stwarzającym najlepsze warunki do pracy i odpoczynku.
Klimatyzatory serii T to estetyka, doskonałe parametry i wygoda użytkowania. Innowacyjna technologia Good’sleep wynaleziona do kontroli temperatury powietrza podczas snu pozwala cieszyć się komfortowym snem i świeżym porankiem. Klimatyzator marki Samsung daje Ci poczucie odświeżenia, którego szukasz. Model funkcjonalny i przystępny cenowo.
Proponujemy Państwu szeroka gamę urządzeń klimatyzacji wykorzystujących najnowsze technologie
klimatyzacyjne. do nabycia bezpośrednio w naszej firmie. Zapewniamy usługi w zakresie montażu oraz późniejszego serwisu klimatyzacji gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego Przeglądam ostatnie wpisy i się dziwuję. Mam klawiaturę „tracer” z układem klawiszy, jak w znanej mi maszynie do pisania – czyli QWERTYUIOP i t.d.
Troszkę czasu mi zajęło przyzwyczajenie się do układu znaków dodatkowych, których w maszynie nie było, jak również do tego, aby nie korzystać przy pisaniu z lewego Altu.
Wpisuję się bezpośrednio w ramce i robię tak, jak Czesław – klikam na guziczek z prawej strony obrazka, zmienia to układ znaków do przepisania – tekst wchodzi spokojnie, cudzysłowy nie stają się pytajnikami.
Nie mam potrzeby pisania z użyciem znaków, stosowanych w innych językach, do paru znajomych zagranicznych pisuję bez użycia polskich znaków, co mi sprawia troszkę trudności, bo przywykłam do pisania z tymi znakami, ale to drobny kłopot, nie warty wzmianki.
Parę razy, kiedy pisałam coś, wymagającego dłuższego opracowania, pisałam tekst jako mail w programie pocztowym, bo najprościej mi tam wejść, po czym zaznaczałam, kopiowałam i wklejałam w ramkę. klimatyzatorów.

Nasza firma oferuje szeroką gamę urządzeń klimatyzacyjnych, kurtyn powietrznych, osuszaczy i nagrzewnic powietrza. Dokładnych informacji w zakresie parametrów technicznych klimatyzacji lub przeznaczenia poszczególnych urządzeń klimatyzacyjnych udzieli Państwu pracownik naszej firmy . Zapraszamy do kontaktu z nami. W trosce o zagwarantowanie prawidłowego klimatyzacja Warszawa funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych, pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie konserwacji klimatyzacji, oraz stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
Sprężarki chłodnicze i klimatyzacyjne służą do sprężania czynnika chłodniczego w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacji, służących do chłodzenia powietrza, wody lub odprowadzanie ciepła z otaczającego klimatyzacji powietrza czy wody chłodzącej. W tego typu instalacjach najczęściej stosowane czynniki chłodnicze to amoniak lub HCFC. Agregat skraplający TM to zbudowane z podzespołów Danfoss urządzenie chłodnicze, które zapewnia szybką, łatwą instalację oraz wysoką efektywność energetyczną urządzeń klimatyzacji . Zwartą nowoczesna konstrukcja, solidna, stalowa, estetyczna obudowa – zapewniają cichą pracę, bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na czynniki atmosferyczne.
Podczas cyklu chłodniczego czynnik roboczy jest zasysany przez sprężarkę, a następnie w procesie politropowym sprężany – jego ciśnienie oraz temperatura rosną, a objętość właściwa się zmniejsza. Sprężarki tego typu zwiększają ciśnienie czynnika roboczego od 2-5 bar do ponad 25 bar.
Wszystkie agregaty klimatyzacji mają kompletną instalację elektryczną i przechodzą testy fabryczne. Urządzenia te cechuje wyjątkowa łatwość instalacji: wystarczy zamontować agregat, podłączyć sterownik, połączyć z obiegiem parownika klimatyzacji dwoma przyłączami lutowanymi, napełnić układ czynnikiem chłodniczym, włączyć zasilanie i skontrolować poprawność rozruchu oraz wydajność chłodzenia.
Stosunek ciśnienia czynnika opuszczającego sprężarkę do ciśnienia parowania powinien wynosić około 10, ponieważ w innym przypadku wzrost temperatury czynnika roboczego podczas sprężania mógłby być zbyt duży. Gorący gaz po opuszczeniu sprężarki trafia na skraplacz gdzie oddaje ciepło.
Proponujemy, aby przeglądy urządzeń klimatyzacyjnych wykonywać dwa razy w roku, a w przypadku niekorzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora co trzy miesiące, co pozwoli utrzymać urządzenia klimatyzacyjne w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy klimatyzatorów zapewnią maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizują ryzyko wystąpienia awarii klimatyzacji.

Zajmujemy się również serwisowaniem urządzeń grzewczych, wentylacyjnych, oraz chłodniczych. Usługi świadczone przez naszą firmę obejmują również obszary z zakresu elektryki, energetyki i automatyki klimatyzacji. Wykonujemy także pomiary instalacji elektrycznych.

markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Zapraszamy do współpracy! Jednostki wewnętrzne typu ściennego firmy Samsung wyróżniają się stylowym i nowoczesnym wzornictwem, cenione są
Zgłoszenia serwisowe
Zgłoszeń serwisowych klimatyzacji można dokonywać drogą telefoniczną pod numery podane w zakładce kontakt lub poprzez wysłanie na nasz adres e-mail wypełniony druk zgłoszeniaklimatyzacji udostępniony poniżej. Specjalnie dla Państwa udostępniliśmy również formularz klimatyzacjigotowy do wypełnienia na naszej stronie, który udostępniamy poniżej. Wysłane w ten sposób zgłoszenie trafi bezpośrednio na naszą skrzynkę poczty elektronicznej.

Ciekawe, bo mnie skłoniło do głosowania na PiS chamstwo mediów i polityków Platformy, oprócz Jarosława Gowina, który nie wiem co w PO robi. Niestety p. Gowin jest politycznie i moralnie współodpowiedzialny za panów Grabarczyka, Grasia, Klicha, tysiace posad w spółkach, nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział.
Wentylacja naturalna - najpopularniejsza i najtańsza. Zubożałe powietrze wywiewane jest za pomocą kanałów wywiewnych klimatyzacji wykorzystując zjawisko podciśnienia. Świeże powietrze klimatyzacji dostaje się do pomieszczeń za pomocą nieszczelności w oknach, drzwiach i przegrodach budowlanych. Niestety nowoczesne technologie klimatyzacji zapewniają niezwykle szczelne budynki, przez co naturalna możliwość nawiewu świeżego powietrza jest niezwykle ograniczona, prawie niemożliwa. Wręcz przeciwnie, następuje odwrócenie ciągu w przewodach wentylacyjnych i powietrze zamiast wywiewać jest zasysane do pomieszczeń. Wtedy też dodatkowo stosuje się nawiewniki powietrza lub nasady kominowe. Na sprawność wentylacji naturalnej wpływają też warunki pogodowe, różnica temperatur, kształt dachu, wysokość komina itp.
Potrzebujesz klimatyzatora kasetonowego, ale masz mało miejsca na jego instalację klimatyzacje? Rozwiązaniem jest nowy klimatyzator kasetonowy 1-kierunkowy typu Slim firmy Samsung. Wyjątkowo smukły design ułatwia instalację, zapewniając jednocześnie doskonałą dystrybucję powietrza i cichą pracę.
Wentylacja mechaniczna - (w tym mechaniczna nawiewiewno-wywiewna i mechaniczna wywiewna). Obieg i wymiana powierza wymuszony jest przez

układ wentylatorów lub centrale wentylacyjne. W pełnej wentylacji mechanicznej mozna precyzyjnie określić ilość wymian powietrza na godzinę w danym pomieszczeniu. Wentylacja mechaniczna wywiewna ma wywiew wymuszony dzięki układowi wentylatorów. Nawiew jest naturalny.
Cztery kierunki nawiewu powietrza w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami stanowią idealne rozwiązanie dla lokalizacji z małą przestrzenią nad sufitem. Możliwość montażu klimatyzacji w modułach 600x600 pozwala na wykorzystanie tego typu klimatyzatorów w większości systemów sufitów podwieszanych.
Śmiem twierdzić, że reprezentuje pewnie z 50% wyborców PO, czyli wybieram mniejsze zło. To były kiepskie 4 laty, kiepski rząd i kiepski premier. Jestem sfrustrowany niemocą rządzących, ich błędami i ilością straconych szans i czasu, ale niestety siłą PO jest słabość jej opozycji, a zwłaszcza PISu i chociażbym taki wybór to żaden wybór, ale nigdy nie zagłosuję na PIS.
Dlaczego…otóż Pan Panie Wildstein swoim artykułem nie mógł mnie lepiej utwierdzić z przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Nie rozumiem i nie mieści się to w mojej kulturze salonowej, jak można tak nonszalancko obrażać ludzi, którzy inaczej myślą i nie zgadzają sie z przeciwnikiem. To właśnie całe chamstwo tego środowiska i ich ideologów. Ilekroć czytam Pana artykuły i red. Ziemkiewicza to burzy się we mnie krew, przez tą lekceważąco, zarozumialczy styl i sugerowanie intelektualnego inwalidztwa każdemu o innych poglądach.
Środowisko, które nie rozumie otaczającego świata i większość rzeczy niezrozumiałych tłumaczy teoriami spiskowymi, ale to normalne – psychologia to nawet nazwała….

PIS i Pan środowisko ma wiele racji, ale nigdy nie dojdziecie do władzy, bo pogrążacie dobre pomysły w potoku pomówień i nienawiści, a Jarek nie może ukryć, że interesuje go władza dla samej władzy. Nic więcej. Pustka i tylko szkoda, że nic sie nie zmieni przez 4 lata, właśnie prze takich ludzi jak Pan, kreatorów klęski opozycji

Przepompownie Ścieków
Oferowane przez Nas SEKOW stosowane są opcjonalnie przy budowie oczyszczalni M-BOŚ, jako przepompownie ścieków lub wody oczyszczonej.Zgadzam się. Przeczytałem komentarze poniżej i zastanawia mnie odporność na fakty tej całej faryzejskiej formacji, która żyje zgodnie z zasadą źdźbło w oku sąsiada widzicie, a belki w swoim nie dostrzegacie. Nie wiem jak wy panowie krytycy Grabarczyka, ale ja jeszcze pamiętam, że dwóch ministrów rządu Kaczyńskiego wyprowadzono w kajdankach. Z trzema wicepremierami pan premier Jarosław ciągał się po sądach. Zresztą o sprawy, o jakie może się sądzić żul, nie premier. Wyliczanie wszystkich żenujących faktów z tych dwóch lat rządzenia PiS nie ma sensu, bo uznacie, że to były spiski, zmowy i układy. I dobrze, żyjcie w błogim bogoojczyźnianym samozadowoleniu i przegrywajcie kolejne wybory. Dzięki takim propagandzistom jak Wildstein i Sakiewicz to się na pewno uda.
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Pon Gru 31, 2012 6:11 pm

A Szanowny Pan redaktor jako żebraczo- lokajski sługa Jarosława tak bardzo zawiedziony kolejną już 6 klęską ,że po raz nie wiem już który ta sama śpiewka media, establishment i cały świat przeciw Jarosławowi? Ale wyrósł konkurent – nieoceniony Grzegorz , któremu również cały świat przeszkadzał i go zniszczył. Może Pan zacznie ujmować się również za nim?
A może najwyższy czas zadać podstawowe pytanie – dlaczego pis przegrał kolejny raz ? I na poważnie na chłodno przeanalizować to niekończące się pasmo porażek I zamiast nieustannego wypisywania bzdur o Michniku, prorządowych mediach- w końcu zastanowi się Pan czy pis pod wodzą Jarosława ma jakiekolwiek szanse na wygranie wyborów?„Wyprane mózgi” to chyba najsmutniejsze i najtrafniejsze określenie tych, którzy zostali przez propagandę tuskowej ferajny uśpieni i którzy cieszą się że wybrali Słońce Peru. Ciekawym jest jednak fakt, że nie czuje się jakoś wybuchu euforii z ich strony, a na twarzach klanu zwycięzców nie widać bezmiaru szczęścia i zwycięskiego upojenia. Obserwujmy dalszy ciąg wypadków. Mogą być również stosowane i montowane bez oczyszczalni, jako zbiorniki pozwalające zgromadzić zapas oczyszczonej wody, którą można wykorzystać do podlewania, mycia samochodów itp.
Przepompownie i FETT-P można również montować do innego typu oczyszczalni, które Państwo posiadacie. Mogę służyć one do przepompowywania ścieków do istniejących szamb. Przepompownie i STH-P mają wiele zastosowań.
Nasza Firma poza w/w przepompowniami wykonuje również przepompownie na zamówienie pod konkretną specyfikację.
to oczyszczalnia przeznaczona REKO-P dla maksymalnie pięciu użytkowników. Jej działanie oparte jest na zasadzie osadu czynnego, dzięki któremu zanieczyszczenia organiczne zostają przetworzone na wodę, dwutlenek węgla, związki mineralne oraz biomasę osadu czynnego.

Zaletą oczyszczalni jest łatwy i szybki montaż, brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów oraz bardzo niskie koszty eksploatacji.

Ze względu na niewielką powierzchnię potrzebną do instalacji, oczyszczalnie regulator HYDROSTOP bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dysponowania małą powierzchnią terenu.
Dzięki stosowaniu metody produkcyjnej, oczyszczalnie są szczelne, trwałe oraz odporne na korozję i substancje agresywne, zawarte w ściekach!
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
JAKOŚĆ
Wysoka skuteczność oczyszczania ścieków osadniki TRAP
Materiał konstrukcyjny (polietylen) odporny na zniszczenia oraz korozję
Filtr doczyszczający zainstalowany na wylocie osadnika
WYGODA
Łatwy i szybki montaż
Możliwość ciągłej kontroli pracy oczyszczalni czyszczenie separatorów
Brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów, dzięki podziałowi osadnika zapewniającego lepszą jakość oczyszczania
Proste i małe wymiary urządzeń
Możliwość stosowania separator ropopochodnych na niewielkich terenach
Możliwość stosowania przy wysokim poziomie wód gruntowych, a także przy występowaniu gruntu trudno przepuszczalnego
Zachęcamy do kontaktu SELKO-T i wysyłania zapytań ofertowych.
Po uzyskaniu od Państwa informacji o danym urządzeniu, przygotujemy indywidualną ofertę.
Oto najlepszy komentarz pokazujący, dlaczego PiS regularnie przegrywa. Otóż przegrywa wskutek:

1) kompletnej nieprzystawalności przekazu do rzeczywistości (chociażby to ciągłe porównywanie III RP z Białorusią i PRL tudzież ględzenie o totalitaryzmie i cenzurze, jakby za krytykę Tuska ktoś miał trafiać do więzienia, na czele z wybitnie prześladowanymi redaktorami Rzepy, GP tudzież o. Rydzykiem, właścicielem prywatnych stacji radiowych – a głupstwa te firmuje swoim nazwiskiem p. Fotyga, jakby nie było kandydatka na szefa MSZ);

2) kompletnego mijania się z własną misją (pamiętacie jeszcze walkę PiS z układem, czyli powiązaniami między władzą i służbami specjalnymi? to wyjaśnijcie, co robią szefowie tychże służb specjalnych i agenci na listach PiS: były agent CBA, były szef CBA, były szef ABW oraz brygada byłych prokuratorów; z drugiej strony prezes woła o zagrożeniu dla demokracji w Polsce, a jednocześnie marzy mu się drugi Budapeszt - czyżby zapomniał, co Orban zrobił z węgierskim OFE i jak próbował ograniczyć wolność prasy?).

W kwestii idei i programu PiS reprezentuje totalny chaos i doprawdy trzeba wielkiej siły woli, żeby nie dostrzec, że za tą toporną pisowską retoryką wojny, oblężenia i strachu stoi kompletny brak wizji politycznej.

Klimatyzacja umożliwiają pełną kontrolę temperatury. Stworzenie klimatyzacją komfortowych warunków dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dla jak najlepszego samopoczucia. Klimatyzacja daje nie tylko poczucie komfortu, ale również zwiększenie wydajności, uczucie świeżości i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz.

GRZANIE
Klimatyzatory to nie tylko możliwość chłodzenia latem. Mogą być one wyposażone w pompę ciepła , rozwiązanie to umożliwia grzanie w okresach przejściowych, czy też użycie klimatyzatora jako jedyne źródło ciepła zimą. Jest to przyjazna alternatywa dla środowiska w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ pobiera ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia. Pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne niż tradycyjne systemy grzewcze.

WENTYLACJA
Z klimatyzacją może być zintegrowana wentylacja która wyrzuca zużyte powietrze a wprowadza czyste powietrze z zewnątrz.

OCZYSZCZANIE
Klimatyzatory wyposażone są w różnego rodzaju filtry (standardowe siatkowe, węglowe, plazmatyczne), które w zależności o rodzaju klimatyzatora mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zabijać wirusy i grzyby.
Przede wszystkim należy pamiętać o unikaniu szoku termicznego. Kiedy w upalne dni temperatura na zewnątrz pomieszczenia sięga 30 stopni Celsjusza temperaturę wewnątrz pomieszczenia należy ustawić o 5 do 7 stopni niższą (nie więcej). Jeśli ustawiona temperatura wewnątrz będzie niższa np. 20 stopni Celsjusza po montaż klimatyzacji opuszczeniu pokoju i wyjściu na zewnątrz nasz organizm będzie nagle narażony na temperaturę aż o 10 stopni C wyższą. Przeżyjemy mały szok termiczny, który może być przyczyną kataru, czy zapalenia gardła. Oczywiście, nasza wrażliwość na różnice temperatur jest cechą bardzo indywidualną.

Nie ustawiać nawiewu z jednostki wewnętrznej klimatyzatora bezpośrednio na siebie i nie tworzyć sytuacji przebywania w „zimnym przeciągu”.

I ostatnia prosta zasada zdrowego korzystania z klimatyzacji. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie przed opuszczeniem klimatyzowanego pomieszczenia, w którym przebywamy dłuższy czas, zwiększyć temperaturę w pokoju, bądź też wyłączyć klimatyzator . Powolny wzrost temperatury w pomieszczeniu zmniejszy różnicę temperatur i pozwoli uniknąć szoku termicznego.

Pamiętając o tych trzech prostych zasadach oraz o rozsądnym korzystaniu z urządzeń klimatyzacyjnych, możemy cieszyć się komfortem termicznym w upalne dni bez narażania własnego zdrowia.
OSUSZANIE
Podczas chłodzenia klimatyzator osusza powietrze, ma to wpływ zarówno na podwyższenie poczucia komfortu jak i ograniczenie wzrostu zanieczyszczeń, pleśni i grzybów (właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni). Optymalna wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Nasza firma oferuję pełną gamę urządzeń klimatyzacji w segmencie mieszkaniowym.
Charakteryzują się one klimatyzacyjną nowoczesną linią , jednocześnie tak zaprojektowaną aby pasowały do każdego rodzaju wnętrza. Produkty te posiadają zaawansowane systemy filtracji przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej i cichej pracy.
Nasze klimatyzatory zapewniają odpowiedni klimat w mieszkaniu i to nie tylko w oparciu o możliwość kontrolowania parametrów powietrza. Jego wysoka jakość zapewniona jest poprzez wiele stopni filtracji, wstępne uzdatnianie, usuwanie drobnych cząstek, wirusów, bakterii, alergenów lub też całkowite oczyszczanie. Korzyści finansowe zapewnia filtracja elektrostatyczna: brak wydatków na części zamienne.

W segmencie możemy wyróżnić następujące typy urządzeń klimatyzacyjnych :

SPLIT – ścienne , kompaktowe , płaskie eleganckie przeznaczone do lokalizacji mieszkaniowych lub mniejszych lokalizacji komercyjnych.
Proponujemy Państwu urządzenia klimatyzacyjne renomowanych firm w dogodnych cenach.

W swojej ofercie posiadamy klimatyzatory firm Toshiba, Carrier, Mitsubishi, Fuji Electic.

Klimatyzacja, proponuje Państwu profesjonalny dobór klimatyzatorów , montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zatrudniane przez nas ekipy instalacyjne klimatyzacyjne posiadają długoletnią praktykę w montażu i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Nasze ekipy monterskie uczulone są na pozostawianie po sobie czystości.

Klimatyzatory oferowanych firm posiadają wszystkie wymagane certyfikaty: energetyczne, ekologiczne, elektryczne oraz bezpieczeństwa.

Pompa ciepła powietrze-woda, jest źródłem ciepła nie tylko dla całego domu.
Nie tylko możemy ją włączyć w system centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne podokienne) to również system dostarczający nam ciepłej wody użytkowej do kuchni i łazienki. To również możliwość podłączenia systemu klimatyzacji, wentylacji lub rekuperacji w naszym domu.
Pompa ciepła powietrze-woda jest systemem bardzo prostym w montażu, nie wymagającym żadnych dodatkowych nakładów inwestycyjnych.
Inwestycja w ten układ klimatyzacji nie wymaga stałej obsługi, dodatkowego miejsca na przechowywanie zapasów paliwa stałego, podłączeń gazowych lub inwestycji w montaż zbiorników na paliwo gazowe czy płynne.
Unikamy okresowych przeglądów instalacji klimatyzacje, grzewczej, kominowej, kłopotów z ubezpieczeniem posesji.
Wszystkich zmian dotyczących oczekiwanej temperatury dokonujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Instalując system powietrze-woda dbamy również o środowisko (brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, brak odpadów stałych powstających w trakcie spalania paliw stałych),
To również komfort, niezależność i wymierne korzyści ekonomiczne.
Wyborcy PO chcą być Europejczykami, nawet jeśli oznaczać to ma tylko zmywak w Dublinie. PO daje miraż o europejskości, który jej wyborcy kupują w ciemno, bowiem większość z nich wyobrażenia o świecie czerpie z telewizyjnych telenowel i propagandowych wiadomości. Fakty się nie liczą, liczy się jedynie przekaz z TV.

Tym samy Polska coraz bardziej upodabnia się do putinowskiej Rosji, gdzie autorytaryzm rządzących stał się dla przeciętnego obywatela zaletą, a nie wadą. Również system partyjny mamy już jak w Rosji, gdzie grymasy części niezadowolonych są skanalizowane poprzez de facto prorządową partię Żyrinowskiego (u nas Palikot).

Myślę, że mylą się ci, którzy widzą koniec rządów Tuska w pustej misce. Podobnie jak w Rosji, pusta miska zostanie w razie potrzeby zastąpiona pałą. Czeka nas dryf w kierunku peerelowskiego marazmu, tym razem pod lazurową flagą ze złotymi gwiazdami.

Zgodnie z europejską normą PN-EN 858, separatory substancji ropopochodnych przeznaczone są do oddzielania cieczy lekkich z wody. Urządzenia separatorów te stosowane są w oczyszczaniu ścieków deszczowych, roztopowych i technologicznych przed prowadzeniem do kanalizacji lub innego odbiornika. Natomiast zgodnie z europejską normą PN-EN 1825 separatory tłuszczowe stosowane są do podczyszczania ścieków technologicznych w gastronomii.

Separatory lamelowe dobiera się na przepływ nominalny i/lub maksymalny (10-krotnie większy). Przy przepływie ma zakładaną sprawność. Dopuszczany przepływ maksymalny jest bezpiecznym natężeniem przepływu dla separatora i zanieczyszczeń w nim zgromadzonych.

Natomiast separatory koalescencyjne dobiera się tylko na przepływ nominalny. W przypadku możliwości przekroczenia przepływu nominalnego w separatorze koalescencyjnym należy zabezpieczyć go stosując przelew zewnętrzny lub dobierać go na przepływ maksymalny (najlepsze rozwiązanie dla środowiska, ponieważ oczyści całą strugę przepływających ścieków).

Najczęstsze zastosowanie separatorów substancji ropopochodnych (lamelowych i koalescencyjnych) Separator posadawiany na gruntach nośnych nie wymaga przygotowania specjalnego fundamentu, a dno wykopu przygotowuje się wykonując podbudowę (beton B-10 grubości 10 cm albo dobrze zagęszczona warstwa żwiru lub innego gruboziarnistego gruntu niespoistego grubości ok. 20 cm). W przypadku występowania w poziomie posadowienia gruntów nienośnych separatorów sposób posadowienia wymaga odrębnego opracowania projektowego.

Na odpowiednio przygotowanym podłożu, forum klimatyzacja rzędnych, należy ustawić urządzenie, podłączyć rury, zamontować niezbędne kręgi nadbudowy i pokrywę, a następnie zasypać wykop starannie zagęszczając. W przypadku występowania wód gruntowych nieagresywnych, elementy betonowe nie wymagają stosowania zewnętrznej izolacji separatorów przeciwwilgociowej. W przypadku posadowienia Separatora w gruntach nienośnych lub nawodnionych wymagane jest sprawdzenie warunków stateczności.

Jest młodą dynamicznie rozwijającą się firmą w branży klimatyzacyjnej. Największym atutem firmy są usługi klimatyzacyjne świadczone na najwyższym poziomie, mamy dużo sukcesów i jeszcze większe aspiracje. Przekonali się o tym Ci, którzy nam zaufali. Różnorodność Klientów to również różnorodność zleconych zadań. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Dzięki młodemu i kreatywnemu zespołowi, jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu klimatyzacji, jakie stawiają przed nami Klienci. Ciągle się rozwijamy, żeby zapewnić Państwu minimum kosztów i maksimum zadowolenia z naszych usług.
Dlaczego warto mieć klimatyzacje ?
Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne zapewniają nie tylko schładzanie czy podgrzewanie powietrza, ale również dzięki specjalnym filtrom oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów, kurzu domowego, roztoczy, zarodników pleśni, dymu papierosowego. Przez co nasze otoczenie staje się bardziej przyjazne, szczególnie dla ludzi cierpiących na Alergię. Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie.
Serwis urządzeń klimatyzacyjnych obejmuje:

czyszczenie filtrów
czyszczenie gruntowne parownika, skraplacza
pomiar i regulacje ciśnienia freonu i ewentualne uzupełnienie
sprawdzenie szczelności połączeń freonowych
pomiar sprawności elektrycznej klimatyzacji
pomiar wydajności chłodniczej
test pracy urządzenia z zakresu temperatury i ciśnienia
sprawdzenie zabezpieczeń
sprawdzanie drożności odpływu skroplin
Firma w trosce o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń oferuję:
naprawy
przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne klimatyzacji
W przypadku podpisania umowy serwisowej zagwarantujemy:
Wygrał optymizm” podsumował p. Tusk. No tak: ma być fajnie i cool. „Alleluja i do przodu” rzekł przecież rozpoczynając polską „prezydencję” w UE. Zresztą i tak „od polityki ważniejsza jest miłość” i budowanie stadionów. POpulistyczny bełkot wspierany reżymową stację telewizyjną, Gazetę Wybiórczą oraz polskie lumpenelity.

Co będzie dalej? Przed nami kryzys ekonomiczny, podwyższanie podatków, obcinanie świadczeń, problemy ze spłatą kredytów. Jak zareaguje PO? „Przecież to wina PiS-u, tej nienawistnej, zakłamanej, agresywnej, homofobicznej, antyspołecznej, antyobywatelskiej opozycji!”.

Jestem młoda, mam 26 lat. Staram się podejmować ten temat wśród moich młodych, wykształconych znajomych z dużych ośrodków. Dziękuję Panu oraz pozostałym członkom redakcji Rzepy, że jesteście. To duże wsparcie.
regularną opiekę poprzez regularne przeglądy
szybki serwis w razie powstania awarii
krótki czas napraw klimatyzacji
telefoniczne udzielanie porad, wskazówek oraz dyspozycyjność - 24h
zmniejszenie kosztów napraw i konserwacji

Oferując systemy klimatyzacyjneczołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru . W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje klimatyzatory Warszawa optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone systemy klimatyzacyjne na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom systemy klimatyzacji oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży klimatyzatorowy klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku separator tłuszczu naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, separatory firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z branży klimatyzacyjnej i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)no wiec wiemy ze co drugi Polak nie glosowal – pytanie tylko czy dlatego ze nie ufa nikomu czy tez ze ma wszystko w nosie.
Pozostala polowa w wiekszosci jest wielbicielem watpliwych postaw moralnych. no bo jak mozna glosowac na partie z ktorej wywodza sie takie sprawy jak Sopot i Walbrzych, albo taki rzad ktory buduje stadiony i autostrady za sumy wielokrotnie wieksze niz ktokolwiek inny na swiecie to przekracza moje pojecie. rowniez - wybor politykow majacych oparcie w postawach demonstrujacych swoja niechec do symboli a tym samym panstwa i stawiania ich na rowni z psim gownem.
czy to znaczy ze upadlismy tak nisko moralnie ze zadne regoly i zasady sie nie licza a mamy uwielbienie dla ludzi jak Rycho, Miro i Zdzicho?
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

Obok tradycyjnych metod odgrzybiania i dezynfekcji układu klimatyzacji proponujemy Państwu nową, profesjonalną metodę czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1.7 MHz) i rozpyla substancję czynną o średnicy 5 mikronów. Tak rozpylona substancja wypełnia wnętrze klimatyzacjioraz przedostaje się do kanałów powietrznych, wentylacyjnych i omywa cały parownik klimatyzacji. Urządzenie i zastosowany środek do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji, pozwala na dogłębne i skuteczne oczyszczenie kanałów powietrznych oraz parownika klimatyzacji min. z grzybów, pleśni, bakterii i wirusów wydzielających nieprzyjemne zapachy z klimatyzacji oraz powodujące stany chorobowe i alergie. Do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji stosowany jest środek Refresh, natomiast do odświeżania wnętrz pojazdów środek Car Refresh. Środek ten usuwa i eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe w wyniku palenia tytoniu, emisji plastiku, przewożenia zwierząt, żywności itp. Środek roztacza przyjemną woń i na długo odświeża wnętrze pojazdu!
Cały proces klimatyzacji przebiega w trzech etapach i trawa około 2,5 godziny
W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na odgrzybianie układu A/C stało się ozonowanie. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska którym jest ozon.Spojrzeć Prawdzie w oczy tak naprawdę nie może Pan, choć wydaje sie Panu, że miałby Pan współczucie z tego „dojmującego żalu” Pisu po wyborach.
Oczywiście że wybory do władzy przegrał Kaczyński, jednak proszę nie zaponinać, że 30 % było innego zdania.. po prostu nie dali sobie wcisnąć kitu z bajki wypreparowanej aby tylko przestraszyć niezdecydowanych Polaków : pod tyrułem ” jak wywołałem 3 wojnę światową..” i prosze mi wierzyć, że prawdziwej pozycji Polski nie buduje się takimi czy i innymi „kitami” typu Sikorski, Lis, itp.
Przekona sie Pan już niedługo, mysle że za 1-2 lata, po przejściu fali kryzysu przez Europę, kiedy to sięgną mocno do kieszeni i Pana i nas wszystkich po kasę na banki- które doprowadziły wraz z politykami-rządami ( właśnie opowiadając ludziom kity i bajki- które sie miło słucha), a nie bedzie kasy dla Polski.. i zobaczy Pan kto jest solidarny , a kto nie, kto sie liczy w Europie i na świecie, a kto nie i czy poklepywanie Tuska po plecach cokolwiek zmieni..
.. Pan nie należał do tych niezdecydowanych , ale i tak życze aby Pan po tych 1 czy 2 latach rządu PO nie uległ dalej złudzeniu, że kibole to Pis, a Stadion Narodowy to Polska, a za całe zło odpowiada Kościól, bo ksieża nieopodatkowani, i Lech Kaczyński, ( a ponieważ już go nie ma wśród nas) to Jarosław – i co on jeszcze robi w polityce bo mówił że jak przegra to odejdzie… itd. itp..
Oby był Pan w stanie wtedy nie zamknąć się na prawdę tak , jak Pan zamyknął się na NIĄ teraz.
Pozdrawiam Pana i Bronka Wildsteine. ZP
Czym jest ozon?
Ozon jest nietrwałym związkiem 3 montaż wentylacji atomowego tlenu. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie ozon. Ozon jest bardzo nietrwałą cząsteczką i dąży do utlenienia wiec pozbycia się jednego z atomów tlenu, poprzez połączenie się z innym atomem i utlenienie go.
Właśnie to zjawisko utleniania ma tak mocne właściwości dezynfekcyjne w klimatyzacji Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Dzięki ozonowi jednocześnie dezynfekowany jest układ A/C oraz odświeżane wnętrze pojazdu. Urządzenie CLMA produkcji włoskiej firmy IAM zapewnia doskonale dopasowaną ilość wytwarzanego ozonu, tak aby nie uszkodzić tapicerki ani innych elementów pojazdu.
Taki sposób odgrzybiania i dezynfekcji układu klimatyzacji jest „zdrowy” gdyż wykorzystujemy wówczas siły natury.

Z powodzeniem realizujemy wszystkie zagadnienia z wentylacji klimatyzacji. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w wentylowanych pomieszczeniach komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także klimatyzacjaprecyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci kanałów nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego,kulturalnego montażu klimatyzacji.
Nasza następna oferta dla Państwa to klimatyzacja samochodowa. Firma zajmuje się instalacją oraz serwisem klimatyzacji samochodowych do wszystkich marek samochodów osobowych i dostawczych. Klimatyzacja samochodowa ma bardzo duze znaczenie zarówno dla podrózujących samochodem jak i przewozonych produktów czy towarów.

Sprowadzamy na życzenie klienta wybrane urządzenia wszystkich dostępnychproducentów klimatyzacji. Fachowość oraz doświadczenie pozwalają nam na obsługę Państwa według najlepszych, europejskich standardów. Nasza kadra posiada niezbędne kwalifikacje oraz wiedzę potrzebną do spełnienia Państwa oczekiwań. Posiadamy również cały potrzebny sprzęt do obsługi flot samochodowych.

Aby klimatyzacja samochodowafunkcjonowała poprawnie potrzebne są coroczne przeglądy instalacji. W ramach przeglądów klimatyzacji wykonujemy następujące usługi:

- Odkażanie montaż instalacji klimatyzacji
- Wymianę filtra przeciwpyłowego
- Oczyszczanie skraplacza
- Kontrolę podzespołów
- Sprawdzanie parametrów pracy urządzenia
- Sprawdzenie ciśnienia w układzie
- Dopełnianie czynnikiem chłodniczym

(UWAGA ! PROMOCYJNY PRZEGLĄD KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ W CENIE 170 PLN BRUTTO NIE UWZGLĘDNIA WYMIANY FILTRA PRZECIWPYŁOWEGO)


• szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
• kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
• kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
• modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
• udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy klimatyzacji
• szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
• prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych
• serwis i czyszczenie klimatyzacji
Podejmiemy się każdego zlecenia.Czytamy, że Platforma zwyciężyła dzięki, „żebraczo-lokajskiej postawie Polaków”. Czy takie stwierdzenie obraża nas - Polaków, wyborców PO czy może tylko ukazuje publicystyczną klasę autora?
Dla mnie, wyborcy zwycięskiej partii jest ważne, „ewoluję”, gdyż po poprzednich wyborach, znajomy autora, nazwał nas „nierozgarniętymi”.
Bieżącym tekstem autor przekonuje, że są jednak i ci „dobrzy Polacy” i podobni publicyści jest też stosowny kandydat na premiera ale brakuje lokalizacji na założenie tej „lepszej” Polski.
Z powodzeniem realizujemy wszystkie zagadnienia z wentylacji. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w wentylowanych pomieszczeniach komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także klimatyzacja precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci kanałów wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego, kulturalnego montażu klimatyzacji.
klimatyzacja Warszawa ,
Zasadę działania SEKO-W koalescencyjnego przedstawia poniższy schemat- SEKO-TW są urządzeniami przepływowymi, w których następuje wydzielenie zarówno lżejszych od wody substancji ropopochodnych jak SEKOT-PSC , i cięższej od wody zawiesiny. Na wlocie wyposażonym w deflektor znajduje się osadnik, służący do zatrzymywania zawiesiny łatwo opadającej. Następnie
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Nie Sty 05, 2014 6:26 pm

1) Jak oceniasz wymienionych polityków?
J.Kaczyński (6 i 1) – „6” za polityczną skuteczność, zdobycie jej i utrzymanie mimo tylu afer, „1” za całą resztę
A. Kwaśniewski (5) – za ogromny wkład pracy dzięki której weszliśmy do NATO i UE oraz za rolę jaką odegrał na Ukrainie i umiejętność prowadzenia polityki zagranicznej (tak, tak! Kiedyś taką mieliśmy)
K.Marcinkiewicz (3- z tendencją na 2+) – za szeroki uśmiech i bycie postacią z tragedii antycznej – niezależnie co zrobi i tak „politycznie” zginie.
J. Rokita (1 albo 6) – „1” za rozwalanie kolejnej partii, „6” za to że potrafi także atakować obóz rządzący.
Donald Tusk (1).- najpierw przegrał wyścig o fotel prezydenta, potem jako lider partii przegrał wybory do sejmu. W normalnym świecie taki człowiek przestałby być szefem partii i usunął się w cień, a on ciągle trwa… No i jego świetne przemówienie, gdy na chwilę zastyga, a na twarzy pojawia się grymas kogoś kto intensywnie myśli (prawie jak Conan na którego twarzy występował pot gdy myślał nad czymś)… horror.
2) Z kim PO powinna wejść w koalicję? – z LiD lub z częścią PiS’u
3) Jakie masz poglądy? – Rozsądne.
4) Ułóż problemy wg ważności: (Układam:) – prywatyzacja, przestępczość, napływ obcego kapitału, dopuszczalność aborcji. Rozliczenie przeszłości w proponowanej obecnie formie mnie nie interesuje.
5) Czujesz się bardziej Europejczykiem czy Polakiem? – Dla Europejczyków będę Polakiem, dla Polaków Europejczykiem ;)
6) Czy polski rząd powinien bardziej zdecydowanie walczyć o polskie interesy narodowe, czy starać się być “dobrym Europejczykiem” i współpracować z UW? – A nie można robić tych dwóch rzeczy naraz?
7) Czy Rosja będzie zagrożeniem dla polskiej suwerenności i niezależności? – na pewno – szczególnie przy tak prowadzonej polityce zagranicznej…
8) Jak oceniasz pracę poszczególnych ministrów? – Pierwszy minister – 1, Giertych – 0, Lepper – 0, Dorn – minus 3 (McSurmacz, Niebieskietaksówki), Gilowska – 2 (minister chwalący się świetnym budżetem z „30” mld deficytem nie zasługuje na więcej), Fotyga – minus 5 (za wypowiedź o tym, że tylko ministerstwo ma prawo rozmawiać z zagranicznymi politykami), Sikorski – 4, Ziobro – 2 (za pokaz obsługi niszczarki, upolitycznienie prokuratury [pamiętne aresztowanie min. Wąsacza] i parę innych osiągnięć)
9) W jakim stopniu popierasz lustrację majątkową? – Może nauczymy się najpierw wykorzystywać te narzędzia które już mamy (oświadczenia majątkowe, PIT-y i parę innych)?
10) W jakim stopniu popierasz dekomunizację? – Naprawdę nie mamy innych problemów w tym państwie?
W jakim stopniu popierasz deubekizację? – Zależy od każdego przypadku indywidualnego.
11) Czy zdarza się, że nie zgadzasz się z decyzjami kierownictwa partii? – często.
12) Czy masz poczucie wpływu na decyzje kierownictwa partii? – Żadne.
Czy jesteś za wprowadzeniem podatku w wersji 3×15? – Tak. Od lat żyjemy w państwie „solidarnym” w którym każdy pracujący utrzymuje co najmniej dwie osoby nie pracujące (albo pracujące w szarej strefie). Może więc w końcu spróbujemy czegoś innego!?
13) Czy jesteś za likwidacją Senatu? – Nie. Co prawda Senat tej kadencji rzadko bywa „głosem rozsądku”, ale czasami bywa. Mam większe zaufanie do ludzi wybranych przez kilkaset tysięcy, niż tych którzy wchodzili z partyjnych list.
14) Czy jesteś za 1-mandatowymi okręgami wyborczymi? – tak, przynajmniej wiedziałbym na kogo głosuję (w obecnym systemie znam zwykle tylko pierwszą piątkę na liście zgłoszonej przez partie). Aczkolwiek nic nie zastąpi zdrowego rozsądku…
15) Czy wewnątrz klubu PO powinny działać kluby myśli politycznej, chadecki, liberalny, ludowy? – przydałoby się, wszystko jest lepsze niż myśli naczelnego wodza Tuska.
16) Czy jesteś za rozszerzeniem PO w kierunku prawicowym? – proszę zdefiniować „kierunek prawicowy”, bo ja twierdzę, że w Polsce mamy prawie same partie lewicowe.
17) Jak oceniasz działalność parlamentarną PO? – a jakaś jest prowadzona?
18) Jak oceniasz wyrazistość klubu w mediach? Gdyby zamiast Tuska występował Komorowski, to może moglibyśmy mówić o wyrazistości, ponieważ jednak zwykle występuje ten pierwszy to niestety nic nie jest w stanie poprawić wyrazistości klubu PO w mediach.
19) Ile procent głosów zdobędzie PO w następnych wyborach parlamentarnych? – jeżeli będzie się opierać na takich ankietach, to „mniej niż zerooooo”.Ankieta PO obnaża sens niebytu tej formacji. To zlepek odrzutków ideowych, którzy chcą sie nadal bawić nie bardzo wiedząc jak i w co. Ankieta jest głupia, głupie więc mogą być odpowiedzi. Smutna ta opozycja. Stan niemocy opozycyjnej wypromował do władzy totalitarystów w niejednym państwie. Cytowana ankieta przestraszyła mnie na serio. Między jej wierszami zieje pustką intelektualną mjącą swe źródła w bezideowości. Ci panowie nie są nawet pragmatykami władzy. Pragmatyk nigdy nie obnaży swej ignorancji – idzie w zaparte udając intelektualistę – jak PiS. Dlatego pragmatyk jest skuteczny. Sypnięcie biedniejszym emerytom od 150 do 350 zł raz na rok to mały koszt neutralizacji ich nieadowolenia. PiS umie to zrobić, PO na jego miejscu zadyskutowałaby się na śmierć na temat złego stanu finansów publicznych… Czy partia liberalna może pytać o wolność aborcji – ta wolność należy przecież do kanonów liberalizmu, do kanonów wolności jednostki ludzkiej, chyba że ma się wątpliwości czy kobieta taką jednostką ludzką jest… Szkoda, że Pan tę ankietę upowszechnia. Ona świadczy dowodnie, że przed PiSem jeszcze długie lata rządów. Mieszkam za granica 25 lat, ciaglem zylam marzeniami o powrocie do Polski. Ale tak od ubieglego roku to juz niekoniecznie…Te poglady, ci zdemoralizowani ludzie, ktorzy jak by nie bylo rzadza krajem prawie 40-milionowym. Gdy czytam o tych 40 miliionach to lzy mi sie cisna same do oczu: wystarczy wyjsc na polska przecietna ulice, iluz na niej starszych ludzi, wyniszczonych, chorych. ledwo sie poruszajacych, bez dostepu do opieki zdrowotnej, czesto bez srodkow do zycia, I mam tu na mysli przyzwoitych ludzi, ktorzy po przepracowaniu 40-45 lat allbo i wiecej musza zyc z 800 zl miesiecznie! Nie wspomne o ludziach ktorzy zostaja po prostu sami, bo dzieci juz nie ma, bo malzonek juz odszedl, i co dalej? Braci Kaczynskich to nie interesuje, bo Swiatynia Opacznosci jest wazniejsza niz jakis konkretny program opieki nad starszym pokoleniem. No tak juz teraz to tylko wierzyc w opatrznosc i wszystkie problemy sie same rozwiaza! Do repertuaru numerów cyrkowych dodałbym coś, co wydaje się przeoczeniem, albo potwierdzeniem faktu, że horyzont czasowy, w którym swobodnie poruszają się ludzie z tak zwanych „newsroomów” wynosi najwyżej 48 godzin; co było wcześniej, nie istnieje. Otóż padły słowa, chyba z natchnionych ust jakiegoś członka PiSu, że dla jednej jedynej pani Gronkiewicz -Waltz nie będzie się zmieniać ustawy, to absurd, śmieszność, coś , co się może zrodzić tylko w niedowarzonej głowie. Jakoś nikt nie przypomniał ani dziennikarze ani chociażby Platforma Obywatelska (to budynie), że w sprawie pana komisarza Kochalskiego (potem podmienionego na pana komisarza Marcinkiewicza) ustawę jednak zmieniano.
W kraju, którego prezydent mówi: „Chrześcijański, czy katolicki system wartości jest jedynym powszechnie przyjętym systemem wartości w naszym kraju i on nie ma alternatywy” przeznaczenie 40 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej już nie dziwi, to jedynie smutna konsekwencja rządów IV RP. W naszym kraju prawo jest stosowane bardzo surowow stosunku do samorządowców, którzy spóźnili się z oświadczeniami majątkowymi (BTW: czy TK nie mógłby stwierdzić niezgodności tej ustawy z konstytucją, skoro za błędy samorządowców płaci w bezsensowny sposób i niewspółmierny do popełnionej winy społeczeństwo). Ci sami posłowie są natomiast bardzo wyrozumiali, jeśli chodzi o naruszanie zakazu finansowania pozycjonowanie stron Warszawa przez państwo budowy kościołów. Na pewno Pan nie pozwoli, zacznę więc sam działać jako słuszny wirus na stronie, która jest jawną (niestety) trybuną działania układu, agentów, łżeelit i innych wykształciuchów.
Zacznijmy od typowego pytania. Kto za tym stoi?
Już pierwsze słowa mojego mail’a są odpowiedzią na to retoryczne pytanie, przejdźmy więc do następnego.
Komu to służy? Tutaj odpowiedz jest równie łatwa.
Oczywiście nie służy to imperialistom amerykańskim i innym, którzy podstępnie usiłowali zaciągnąć nas do Davos, narażając tanie państwo na krociowe wydatki na dyrdymały, a nie na Świątynię, służy to nędznym resztkom dawnego ustroju, które usiłują zdyskredytować nasze wspaniałe sukcesy w dziedzinie państwa prawa i sprawiedliwości.
Prawo zawsze winno działać w interesie społeczeństwa, jak to się stało z specustawą warszawską, dzięki której stolica otrzymała najlepszego komisarza w swoich powojennych dziejach. Przyznaję z bólem (od bicia się w piersi), że jakżełatwo oderwać się w Diasporze od polskich realiów. Rycerze Gedeona, Księga Sędziów, Madianici – my nie studiujemy takiej literatury. Ale chyba rozumiem o co idzie. Rozumiem to tak: mimo naszych najliberalniejszych preferencji, aby Polska rosła prywatyzacją i obcym kapitałem, to jednak rozliczenie przeszłości jest zadaniem pierwszorzędnym i pierwszoplanowym. Tyle że jakie rozliczenie? Jakaż prywatyzacja, na jakich zasadach obcy kapitał, takowoż zastanowić się warto jak rozliczyć polską przeszłość. Byłbym za tym, aby rozliczyć ją dogłębnie, czyli nie stawiać pod pręgierzem ludzi, nie chłostać wybranych na łapu capu, albo nawet – z pomocą boską –prawdziwie sprawiedliwie, a raczej wyprzeć się metod z przeszłości, zapomnieć o możliwości ich stosowania, wykorzenić mentalne do nich przywiązanie. To byłoby rozliczenie, nie szwoleżerskie – szwadrony Gedeona tu, szwadrony Ojca Dyrektora tam, szwadrony Dobrego Wujaszka Premiera wszedzie indziej – lecz byłoby to rozliczenie pokojowe, socjaldemokratyczno-konserwatywno-feministyczno-librealno-chadeckie.
Działalność podejrzanych blogerów, sterowanych przez określone wrogie siły nie przeszkodzi w dalszych sukcesach, świadczą o tym osiągnięcia
komisji kierowanej przez wybitnego specjalistę od wojskowego wywiadu i kontrwywiadu.
Najwyższy czas, by „dziennikarze” po czterdziestce idąc za przykładem pewnego przestępcy giełdowego, zaszyli się w Puszczy Białowieskiej i tam
odziani w skórę żubra, żywiąc się korzonkami pokutowali w ciszy (medialnej) za grzechy młodości.
Pan ani słowem się nie zająknął o ofiarnej pracy Pana Premiera,
który nie szczędząc sił i lewej ręki czuwa nad pomyślnością solidarnego społeczeństwa.
Tyle na początek działalności wirusowej.
Tylko zasady etyki dziennikarskiej wzorowane na redaktorach „Wprost”, zresztą szykanowanych przez sądy o określonym pochodzeniu i wrodzone dobre maniery pozwalają mi na zakończenie Jestem zdziwiony skąpstwem naszych parlamentarzystów. Przeznaczyli na pomnik pychy i megalomanii „tylko” 40 mln złotych. Toż to skandal i afera. Natychmiast należy dokonać nowelizacji budżetu i zabrać i zabrać emerytom kolejne 40 mln. Emerytom są tepieniądze kompletnie niepotrzebne.
Co do spotkania w Davos. Panie Danielu a o czym dwa nasze kartofle nie znający języków obcych mogli by tam rozmawiać? O Wielgusie, o „porażających” danych dotyczących WSI, o radyjku pewnego klechy
sączącym nienawiść, faszyzującej partii koalicjanta czy o temperamentach buhajów członków koalicjanta drugiego. Nie, nikt w Davos tego by nie słuchał bo spotkanie dotyczy przede wszystkim przyszłości naszego świata. Na taką rozmowę trzeba jednak inteligencji, intelektu, wiedzy i oczytania a nie rozumku małycheśli chodzi o panią Hanne Grokiewicz-Waltz, to w mej opinii tylko ona jest główną winowajczynią tego zamieszania. Wyszukiwanie notatek jej urzędnika jakoby świadomie zostali „wpuszczeni w maliny” przez urzędnika Wojewody, po tym jak inne tłumaczenia nie chwytały (mąż nie tu prowadzi działalność itp.) jest dosłownie dziecinadą nie licującą z jej wysokim urzędem. Nie chcę już komentować wypowiedzi Premiera o tym że zostało złamane prawo, bo kolejny raz się kompromituje, jako że tylko sąd jest władny decydować o tym (w państwie prawa).
Natomiast już zupełnie krew mnie zalewa, gdy za tego typu zabawy muszę płacić ja jako podatnik, a nie osoby które wywołują te spektakle. Jeszcze raz nasi kochani posłowie (wszystkich opcji), pokazali że w zakresie stanowienia prawa, zdolni są jedynie do tworzenia nonsensownych bubli.
Najkuteczniejszym, a jednocześnie najprostszym sposobem dyscyplinowania wykonawstwa porządkowych obowiązków jest odpowiedzialność finansowa tych którzy do czegoś są zobowiązani. Nie negując potrzeby składania oświadczeń majątkowych, ustawa winna przewidywać najpierw karanie finansowe (dowolnie wysokie) za każdy dzień zwłoki, by dopiero po określonym czasie sięgać do sankcji pozbawiania mandatów. Gdyby Pani HGW wiedziała, że za dwa dni spóźnienia z oświadczeniem straci np. 20% należnych jej poborów, to jestem przekonany, że oświadczenie to byłoby złożone na wiele dni przed terminem i nie wysyłała by swych urzędników z głupimi pytaniami do Wojewody.
Nawiasem mówiąc powyższa wypowiedź L. Kaczyńskiego przeszła przez media niezauważona, a szkoda, gdyż wiele mówi o „poszanowaniu” konstytucji przez najwyższą głowę w państwie. W ten sposób prezydent nawet nie ukrywa, że chce być prezydentem tylko tych Polaków, którzy wyznają jeden określony system wartości. jak zwykle wszystko zrozumial. Dobrze, ze on tu jest, bo juz bym sobie pomyslal, ze Kaczory sfalszowaly ostatnie wybory i te 30 proc. bylo wyssane z palca (jak 3xTak).
Mnie najbardziej podoba sie pytanie: Ułóż problemy wg ważności: (Układam:) – Napływ obcego kapitału, prywatyzacja, dopuszczalność aborcji, przestępczość, rozliczenie przeszłości.
Bo mnie te pseudoproblemy w ogole nie wydaja sie problemami. Nawet aborcja, bo to po prostu czesc swobod obywatelskich. Zaproponowalbym takie problemy do ulozenia: bezrobocie, brak wiary Polakow w przyszlosc, zapewnienie swobod obywatelskich na poziomie zblizonym do krajow Zachodu (w tym pseudoproblem aborcji i rzeczywisty problem roli Kosciola w panstwie), poziom nauczania w szkolach i zwiazany z tym poziom polskiej nauki, rozbudzenie w Polakach inicjatyw spolecznych, sluzba zdrowia.
To chyba tyle. Zycze zdrowia wlasnie, bo w Polsce buduje sie swiatynie za miliardy, a nie ma skanerow, ani szczepionek. Tyle, ze opozycyjnej PO to nie wiele obchodzi, bo ta modli sie i skupia w kosciolkach w Zakopanem albo w Lagiewnikach, a niedlugo bedzie mogla urzadzic rekolekcje w Wilanowie. Krzyzyk na droge tzw. prawicowa opozycjo.A co mają zrobić pozostali obywatele?
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Śro Mar 19, 2014 7:21 pm

mógł głosić takie śmiałe poglądy, jak wówczas Michnik, Kuroń, Modzelewski. To było tak cudowne, że aż niewiarygodne. Bywałam potem w górach w towarzystwie ludzi, którzy angażowali się w działalność KOR-u. To wtedy i od nich usłyszałam prawdę o Gdańsku, Radomiu…
Słuchałam z rosnącym zdumieniem konferencji prasowych Urbana – trzeba przyznać – były to majstersztyki obłudy, ale przy tym imponująca wiedza i błyskotliwość. Miał chyba największą oglądalność w dziejach TVP. Stary cynik!
A potem zaczęły się ulotki, powstały wolne związki i „Solidarność”.
Czytałam uważnie te materiały i … nie zapisałam się doSolidarności. Uznałam, że jest to związek typowo robotniczy i tzw. inteligencja nie jest tam mile widziana. Bo ja już tak mam, że odkąd w szkole bez pytania zostałam zapisana do ZMP, to potem już nigdzie nie miałam ochoty należeć. Jednak przy każdej nadarzającej się okazji wspierałam S finansowo i sekundowałam im z zapałem.
Dalsze wydarzenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że postąpiłam słusznie. Zaowocowało to wyrzuceniem mnie z pracy w pierwszej kolejności przy przekształceniach – nie broniły mnie ani związki reżimowe, ani S. Trudno.nie wyraża w swym felietonie pretensji co do zawartości teczek.Passent wielokrotnie pisał,że nie ma złudzeń co do kolekcji zdjęć, donosów i podsłuchów składających się na Pamięć Narodową składowaną w Instytucie.Passent zwraca jedynie uwagę na sposób udostępniania tych precjozów Narodowego Dziedzictwa.Passent przestrzega,że owa popularyzacja może wywołać u ludności wrażenie iż nie było”reżimu komunistycznego”nikt go nie”bronił”i nie atakował a owa mityczna opozycja zajmowała się głównie seksem na ławkach w parku z prostytutkami psychicznie zresztą chorymi.No i o czym wówczas będziesz pisał mirze?
O wymiarze moich świadczeń emerytalnych wolę nie mówić. Sama czasem nie wierzę…
Na szczęście zdrowie mi jak dotąd dopisuje i potrafię zarobić, więc nie narzekam.
Pojedynczy wafel to kwadrat o boku 156mm x 156mm.
Wafle są ustawione w kwadrat 6 * 6 wafli to daje kwadrat o bokach 936 cm (wafle) plus 2,5 cm na odstępy (jeśli planujemy odstępy 0,5 cm pomiędzy waflami) i dodatkowo z 8 - 10 cm na powierzchnie boczne panela.
Podstawa poliwęglanowa ma 120cm x 120cm.
Wafle są klasy A. W coś napisała (lub ktoś jej to napisal – to jest bardziej adekwatnym stwierdzeniem, ale mniejsza o to) nie świadczy o tym, że jest to akurat prawdą. Każdy z nas moze powiedzieć, ze słońce świeci w nocy, ale jak to się ma do rzeczywistości – no cóz, subiektywne odczucie obiektywnej rzeczywistości, jak rzekł by filozof. Raczej cywilizowany świat uważający Lecha W. za jednego (podkreślam – JEDNEGO) z architektow postpojałtańskiego porządku w Europie, obok np. Gorbaczowa, Reagan czy Wojtyły, ale tez i Jaruzelskiego czy Rakowskiego, ale tez i Michnika, Havla, Geremka, Landsbergisa, Czornowiłła czy Mazowieckiego – ma rację (lub precyzyjniej – jest bliższy Prawdy) niźli nolens volens Pani Suwnicowa ze Stocznii. Dziwi tylko ten rewolucyjny szał, potwierdzający tezę Wielkiego Językoznawcy o narastaniu sprzeczności klasowych wraz z wstępowaniem państwa radzieckiego na wyższe etapy budowy komunizmu, a wraz z tym nasilanie represji. Represje już są – w mózgach „gieraltow-9″, Andrzejów G czy Ań W. O bliźniakach i ich totumfackich nie wspomnę przez grzeczność. Emocje jak zawsze są złym doradcą, a nienawiść jeszcze gorszym. A nawet jeśli – hipotetycznie – to agenci i SB doprowadzili do wolności i demokratyzacji w Polsce, to co…..Źle ? ! Per saldo i tak się opłaciło. Teng Siao Ping przywoływal zawsze starochińską maksymę – kot, nie wazne biały czy czarny, ma być skutecznym w łapaniu myszy. I tę sentencję dedykuję wszystkim śledziennikom, tak licznym w lechickim plemieniu. Pozdro mimo róznic i forumowego gryzienia gardeł
Wstępne pomiary, które robiłem póki jeszcze było jakie takie słońce, wykazały, że: napięcie około 0,6V oraz 3,56A (pomiar wafla w warunkach dobrego nasłonecznienia). Są jak wspomniałem polikrystaliczne, co będzie nieco działało na niekorzyść ich wydajności albowiem w naszych szerokościach geograficznych, obróbka tworzyw sztucznych mamy sporo rozproszonego światła np. przez chmury. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z budowy. Panel jest umieszczony na poliwęglanie komorowym, wafle są zlutowane taśmą o szerokości 2,5mm, schemat lutowania obróbka tworzyw sztucznych
bez problemu można sobie samemu wyrysować (co widać na jednej z fotek), wafle zostały zalane płynnym silikonem po ich ułożeniu na poliwęglanie i zlutowaniu "w szereg", a następnie położono na nie poliwęglan lity odporny na UV oraz na czynniki zewnętrzne (np. ptasiego pochodzenia nieczystości). Czałość "leżakowała" plexi Warszawa sobie potem jakieś sześć siedem dni a następnie została owiercona i wzmocniona płaskownikaiem 40x25 wykonanym z aluminium. Oczywiście panel pracuje i jest wyposażony w diodę baypass, niemniej przy obecnej cudownej aurze jakiekolwiek próby nie mają jakiegokolwiek sensu.
Połączyłem 36 wafli 0.6V szeregowo, czyli otrzymamy 36*0.6 = 21,6V (teoretycznie), a to powinno (znowu teoretycznie) dać panel o mocy: 21,6V * 3,56A = 76,896W (teoretycznie). Tak szczerze to spodziewałem się uzyskania nieco większej mocy no ale cóż w końcu to konstrukcja w dziale DIY a nie PRO tak istotnie to nie miało zasilać całego domu ani ogrzewać wody w bojlerze. Rzeczywiście większość entuzjastów tej techniki mylnie oczekuje, że otrzyma nie wiadomo ile prądu i załatwi tym sobie problem ekonomii w domu a tymczasem jest to myślenie błędne.
Co do pomiaru mocy to rzeczywiście zrobiłem pomiar w tak zwanym obwodzie otwartym, zatem rad jestem za wszelkie rady jaką metodę pomiarową zastosować i jak wykonać dokładny pomiar?
poliwęglan lity koszty zniechęcają tym bardziej, że jak się spojrzy na mapy nasłonecznienie naszego kochanego kraju to wychodzi nam około 390h / rok pełnego słońca a wtakiej nie przymierzając Kaliforni to mamy już około 3000h / rok - tak, że co do ekonomii to rzeczywiście sprawa bardzo dyskusyjna.9) Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski, jest kapitanem SB?
10) Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
11) Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże – przed Sądem, dla Nieletnich i Sądem Rejonowym – wymuszając płatną współpracę?
12) Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5 tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13) Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić.” Czy nadal tak sądzisz?
14) Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
15) Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu „Solidarności” – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16) Kiedy spełnisz publiczną obietnicę, rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo „Twoje książki” przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?
17) Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, Czy Ty naprawdę nie boisz się BOGA, Lechu?
Wafle nabyłem na najbardziej popularnym w Polsce serwisie aukcyjnym:) Po prostu wpisałem hasło: "wafle fotowoltaiczne" czy też "bateria słoneczna". Kupiłem pudełko 100 sztuk chyba firma która je robi to Arise Niemiecka zdaje się.
Co to ma zasilać? Dobre pytanie. Na dzień dzisiejszy była robiona próba podpinania bo laptopa "na żywca" i laptop o dziwo działał. Obecnie jestem na kupnie jakiegoś sensownego regulatora ładowania w formie zestawu DIY albo gotowego. Do zestawu dojdzie jeszcze przetwornica z czystym sinusem najlepiej też w formie DIY a akumulatory pozyskałem z dwóch uszkodzonych UPSów (uszkodzona w nich była elektronika a znajomy elektronik po oględzinach stwierdził, że akumulatory jeszcze sporo pochodzą ertalon
Docelowe zastosowanie: ładowanie akumulatorów w dwóch netbookach i laptopie oraz zasilenie oświetlenia led w Pokoju.
Prąd zwarcia całego panela to około 3,50 - 3,90A i znowu kłania się kapryśna jesienna pogoda
(nie ma dnia, żeby pomiar przeprowadzić przez cały dzień). Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji. Aby ocalić prawdę, ktoś musi zapytać o fakty. Dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd Prezydenta RP – Lechowi Wałęsie kilku pytań.
Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść pytań i zwarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.
1) Czy pamiętasz jak w styczniu 1971 r., przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu. Czy teraz możesz podać powody tych działań?
2) Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajku 14.08.1980 r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3) Jak pogodziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła Ci publiczne awantury w 1980 r.?
4) 9 grudnia 1980 r., przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tys. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?
5) Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
6) Czy mieszkanie na ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
7) W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborcza?
Obecnie jak pisałem nie ma możliwości robienia pomiarów bo nie ma słońca. Mam nadzieję, ze jak zimą pojawią się słoneczne mroźne dni dokonam kolejnych testów i pomiarów. Planuję aby moja instalacja pracowała na napięciu 12V. Oczywiście można na wyższych napięciach ale to też kwestia ceny.
Teraz o kosztach: 100szt. wafli kosztowało mnie około 300 zł, koszt trzech sztuk przyciętego poliwęglanu komorowego (planuję trzy takie panele) to 360zł, najdroższy okazał się poliwęglan lity którego koszt to około 200zł za pojedynczą taflę o wymiarach 120x120x6, płaskownik to koszt 12 zł za 2,5m aha i jeszcze taśma lutownicza: 2,50/m a na jeden panel potrzeba (cirka) 30m takiej taśmy.

Przemiany pozytywne, to był wg mnie sejm kontraktowy i rząd Mazowieckiego. Wtedy jakoś wszystkim chciało się pracować i wykazać się sensownym działaniem. Uważam do dziś, że nieszczęściem dla Polski (bez n-ru kolejnego) było zbyt wczesne przerwanie tamtej kadencji.
Tamci ludzie mieli wizję i mieli możliwość jej realizacji. I ludzi, którzy chcieli i mieli ku temu
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Śro Mar 19, 2014 7:22 pm

Chcę tylko dodać, że zadziwiające jest , jak wielu blogowiczów czerpie mniejszą lub większą satysfakcę z faktu, że te „wybryki obyczajowe” opozycji opisane w Dzienniku niczym się w zasadzie nie różnią od obyczajowości przeciętnego Polaka, nieprawdaż? Kto zatem sądził, że ludzie opozycji byli obyczajowo nieskazitelni, ten jest chyba naiwny albo wierzy, że wolną Polskę załatwili nam esbecy.Zacząłem czytać Politykę a więc Passenta pod koniec 70-lat(w ogólniaku)i nigdy nie miałem wrażenia,że „zarezerwował sobie prawo do wskazywania autorytetów moralnych, wobec których istnieje tylko jedna wersja historii” Gdyby Passent tak robił,to po prostu przestałbym go czytać.W d…pie mam autorytety moralne a na historię,politykę,obyczajowość patrzę swoimi oczami.Raz mi się Passent podoba a drugim razem mniej.Rozumiem,że czasem go coś zaboli,czasem rozbawi,czasem się rozczuli albo dokopie komuś(za głupotę najczęściej).Doskonale go rozumiem po prostu. Natomiast ciężko mi jest znieść twoje kompleksy-jakiś toksyczny jesteś przez nie.Zawiść o autorytet i pomniki-to jest śmieszne mirze
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Re: klimatyzacja

Postprzez jacko » Śro Mar 19, 2014 7:24 pm

Herberta to upapraja Kuronia a potem całą opozycję. Oczywiście poza braćmi co to jeden nawet nie był internowany.Okazuje się, że w myśli lustratorów najlepiej wpisuje sie …Urban, który od lat pisze w tym stylu o Solidaruchach.Dla mnie cała ta koalicja to jeden wielki paradoks…
Ja Dziennik czytam bo ma dobry dział publicystyczny( może daltego, że zamawia teksty i nie pisza ich pracownicy redakcji)
I tak cos z czego możemy byc dumni, najlepszy okres w historii Polski nzostaje obrzygiwany prze prawicową hołotę. Gdy natomiast ktoś zakpi z ich symboli to gotowi sa wydrapać paznokciami oczy.Mam zestaw sterownik + silnik unipolarny o kroku 1.8 stopnia (typ Nema 17). Sterownik zrobiony na układach L297 + 4 tranzystory TIP122 kontrolowane przez PIC18F4550.
Silnik napędza przekładnię zębatą i dalej oś. Ruch przekazany jest przez zębatki o module 1: na silniku 28 zębów, pośrednia 64 zęby i na osi 28 zębów. Zębatki wykonane są z tworzywa (Derlin lib acetal). Całość zamknięte jest w obudowie z Plexiglass o ściankach 10mm. Oś osadzona na łożyskach. Silnik ma zamontowany tłumik drgań taki pleksi Jeśli poruszam układ ręcznie - wszystko chodzi ładnie i swobodnie, bez zbędnych drgań i oporów. Natomiast poruszane silnikiem powodują drgania. Wiem o naturze pracy silnika krokowego etc. ale czy można i jak zminimalizować te drgawki?
Czy zastosowanie mniejszego modułu kół zębatych pomoże? Zakładam wierny jego opis przez pana Daniela .Nie zamierzałem komentować tej oczywistej sytuacji . a jednak … dzisiaj od godziny ca 17.20 wracając samochodem do domu właczyłem radio I Program i słyszę, jak przedstawiciel LPR mówi . „Kuroń współpracował z SB” .Protest uczestniczki dyskusji radiowej ” Pan podobnie jak Talibowie chciałby rozstrzelać stare pomniki w Afgańskich górach- zamilkł , a ja radio przełączyłem na Radiową III -kę .Nadawali zwiastun zmian programowych w TVP I od 4 września np. w czwartki w roli głównej Anita Gargas -Linia specjalna, a bodaj w środy wybrani Polacy dyskutować będą o ważnych sprawach .Ledwo skończyli, a lektor zapowiada za chwilę będziemy rozmawiali o
Czy zmiana sposobu napędu osi przy pomocy paska zębatego pomoże? Nie piszesz czy silnik pracuje z mikrokrokiem cz pełnokrokowo.
Przy pełnym kroku może szarpać przy małych obrotach. Wraz z większym podziałem O którą częśc softu pytasz? Obsługę USB robi USB stack od
dostępny za darmo. Samo sterowanie silnika to kilka sygnałów: taktowanie, kierunek, włącz/wyłącz, full step/half step. Tyle więc nie ma nawet co pokazywać bo poliwęglan lity, obróbka tworzyw sztucznych, poliuretan, ertalon, tarnamid, Większa rezystancja = mniejszy prąd, mniejsze grzanie
Moment trzymania - gdy silnik sie nie obraca i zasilisz go, to aby go obrucić poliuretan musisz uzyc pewnej siły - bo on trzyma - to ta siła właśnie.
Bezwładnośc - no chyba nie trzeba tłumaczyć. Co łatwiej poruszyć? Pociąg czy patyczek od lodów? Pociąg ma większą bezwładność od patyczka do lodów. tekstolit, poliwęglan warszawa, płyty poliwęglanowe, polistyren, plexi warszawa, pleksi,
to 10 linijek kodu. do sterowania to silnik krokowy możesz zasilać z portu poprzez tranzystory. Ja tak zrobiłem przy silniczku od stacji dyskietek 5,25", natomiast jeśli to ma byc jakiś ogromny to dasz większe tranzystorki :) Rezystor na bazie, kolktory na cewki, emitery na masę(zakłądam NPN). bo myślałem, że do tego silnika mechanicznego linka gazu jest przymocowana tak jak w samochodach, a jest tak jak
Muszę więc zrobić mechanizm, aby silnik krokowy wyciągał kawałek linki do góry lub ją opuszczał z powrotem. Jeżeli ktoś ma pomysł jak to lepiej rozwiązać proszę o odpowiedź.
Poza tym wciąż nie dowiedziałem się jak to wszystko połączyć. Załóżmy, że mam silnik krokowy i ma on cztery piny. W porcie LPT mam 8 pinów więc wykorzystam D0, D1, D2, D3. Chcę, aby silnik nie spalił płyty głównej komputera (czytałem o tym chyba nawet na dlatego żeby był zasilany np. z akumulatora. tarnamid
Co zrobić, aby jak włącze D0 to szedł prąd na 1. pin silnika tyle, że prąd nie z komputera tylko z akumulatora (zakładając, że ma on tyle samo Voltów co potrzebuje silnik).
Co do zmierzenia siły dźwigni to ja jeszcze nawet nie mam tego silnika. Planujemy budowę gdzieś w środku wakacji więc pewnie temat będzie już zamknięty. Tylko najpierw chciałem wszystko zaplanować, dowiedzieć się itp.
Co do mocowania to mocowanie jest wymuszane przez metodę przeniesienia siły z osi silnika na jakieś cięgno, które tam masz.

Napewno będziesz musiał wyciąć jakąś blachę i do niej mocować silnik krokowy - a blachę gdzieć do obudowy.
Nie pytam juz o celowośc tej konstrukcji.
Wracając do problemu:
- dałem pasek zębaty - nic nie pomogło
- TIP-y podmieniłem według sugestii ale nic to nie dało - tzn buczenie/drganie było takie samo.
Ty chyba zle oceniasz rzeczywistosc, i stad Twoje chroniczne zacietrzewienie. Wiekszosc z nas nie przychodzi tu, zeby wysluchac nauk Mistrza, ktory jest nam autorytetem moralnym, tylko na zwykle pogaduszki i wymiane pogladow, ewentulanie zeby przeczytac cos ciekawego. Wyluzuj sie troche, chlopie. To, ze DP zyje z tego, co napisze i wydrukuje nie oznacza, ze jest On automatycznie autorytetem. Jesli ktos chce, to bedzie Go tak postrzegac, jesli nie, no to nie bedzie. Proste jak konstrukcja cepa. Co innego szacunek dla opinii danej osoby, a co innego branie jej za autorytet. Zgadzanie sie z DP to tez nie jest oznaka brania Go za autorytet. Nie zgadzanie sie z NIm nie musi byc oznaka braku szacunku. Co Ty wygadujesz ?Niektórzy ludzie nie mają poczucia ciągłości czasu i swiadomości, że zawsze coś wynika z czegoś. Nikt nie przewidywał tak nagłego końca reżimu.Wszystkie działania dostosowane były do aktualnych warunków, drobnymi krokami wydzierano poszczególne elementy z domeny społecznej.Zmieniala się świadomośc, przybywało odwagi.Społeczeństwo dojrzewało.To proces.Nikt nie był pewien końcowych rezultatów.Żyło się jak na wulkanie.Negocjacje ubeków z Kuroniem i zgoda Kuronia na te negocjacje w tamtym okresie były bohaterstwem, dzisiaj, kiedy się wyszło na równe
krytykować jest łatwo, to nic nie kosztuje, tylko skąd wiesz ,może właśnie te negocjacje,były łomem, który wyrwał pierwszą cegiełkę z muru/parkanu berlińskiego?
Drżę przed wszystkimi autorytatywnymi sądami. Nikt nie ma patentu na nieomylność.
To tak jakbyś krytykował dziecko stawiające pierwsze kroki, że nie chodzi jak człowiek.
Wszyscy wtedy raczkowaliśmy. Sęk w tym, że niektórzy do tej pory to robią.Nieszczęściem zaś jest to, że w tym stanie pozostaną do końca.
Panie Danielu jednego jestem pewna , z wszystkich blogów ten jest jedyny i niepowtarzalny,zebrał Pan wokól siebie ludzi i opinie warte każdej sumy jaką muszę zapłacić za możliwość przejrzenia wszystkich wpisów i opinii.Warto.
Czy Ty aby nie szukasz desperacko autorytetu i stad Twoja frustracja ?
A co do negocjacji z SB… Ilez to usiskow rak wymieniono i rzeczy wynegocjowano miedzy stronami, ktorych na pozor nic nie moglo pogodzic.
Negocjacje zawsze sa lepsza metoda niz konflikt, prawda ?
Oczywiscie z punktu widzenia niektorych negocjowanie to lajdactwo. Ano, poczekajmy z opiniami w tej kwestii. Skoro niektore oddzialy NSZ pod koniec wojny potrafily wynegocjowac z Niemcami bezpieczne przejscie do amerykanskiej okupacyjnej wobec napierajacej Armii Czerwonej, i wielu uwaza to dzis za dobre posuniecie, to co zlego w negocjacjach z SB u schylku komuny ? Wladza nie lezy na ulicy, nikt tez nie oddaje jej za darmo. Czy mozna bylo inaczej ? Nie wiem, ale jedno, co wiem to to, ze szukajac odpowiedzi na to pytanie z pewnosci otrzemy
Natomiast duża zmiana nastąpiła po wymianie zębatki na osi silnika na 12 zębów, było 24 zęby. Drgania ustąpiły o połowę. pomanewrowałem jeszcze taktowaniem silnika i mam kilka wartości przy których pracuje o wiele lepiej.
kroku zwieksza się dokładność i kultura pracy ale spada moment obrotowy . Schemacik płyty poliwęglanowe
końcówki generatora impulsów oraz końcówki mocy zrobiony na podstawia Data Sheet układu L297 oraz kilku innych dostępnych w sieci.
Sterownik ma regulację prądową więc można sterować silniki o różnych parametrach. Prąd maksymalny można ustalić za pomocą potencjometru na płytce.

Przyznaję, że od czasu do czasu oglądam na AXN-ie, The Amazing Race. Co mnie rozbawiło ostatnio. Uczestnicy mieli odnaleźć w Berlinie „mur”. Po odnalezieniu, jedna z uczestniczek stwierdziła, że jest rozczarowana – przecież on się nie umywa do muru chińskiego- to jest w zasadzie parkan. Nic dodać nic ująć. Ale przekładając to na nasze realia nie chciałabym by jakaś niedouczona amerykanka porównała Stocznię Gdańską do dzielnicy czerwonych latarni w Hamburgu tylko dlatego ,że banda niedouczonych pismaków maluje zwyrodniałe grafiti o historii mojego kraju.Jestem za stara by emigrować za młoda i mało odważna na harakiri. Panie redaktorze dzięki za pana teksty

Wiedziałem, ze jak Kaczyńscy wygraja wybory to nie będzie dnai żebym sie nie denrwował ale nie wiedziałem , że az tak bardzo.
jacko
 
Posty: 24
Rejestracja: Pon Gru 31, 2012 5:54 pm

Następna

Wróć do STATUT

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości